۲.۵ میلیون هکتار از اراضی آبی کشور به سامان آبیاری هوشمند مجهز شده است

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: از مجموع هشت میلیون و500 هکتار اراضی آبی کشور تاکنون 2.5 میلیون هکتار آن به سامانه آبیاری هوشمند مجهز شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ همزمان با دومین روز از هفته جهاد کشاورزی در مراسمی با حضور فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، مهدی رجحانی معاون عمرانی استاندار قزوین، رضا افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، فرماندار شهرستان بویین زهرا و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی از 52 طرح کشاورزی بهره برداری شد.

فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم اظهارداشت: در حال حاضر هشت میلیون و 500 هزار هکتار مزارع آبی در کشور وجود دارد که ۲.۵ میلیون هکتار آن به سامانه آبیاری مجهز شده است که قزوین رتبه بسیار خوبی در این عرصه در میان استانهای کشور دارد. 

22133

۷۰۰ هکتار آبیاری هوشمند در استان قزوین اجرایی می‌شود 

وی بیان کرد: تاکنون 2500 هکتار آبیاری هوشمند در کشور به صورت پایلوت مصوب شده که از این میزان حدود ۷۰۰ هکتار آن در استان قزوین اجرا می‌شود. 

عباسی اضافه کرد: با تکمیل و بهره برداری از سیستم  آبیاری هوشمند در منطقه خوزنین قزوین جایگاه استان در آبرسانی مدرن ارتقا پیدا می کند.

وی یادآورشد: قزوین در استفاده از سامانه‌ و ماشین آلات آبیاری در ردیف استان‌های پیشرو محسوب می شود و ۳۰ درصد اراضی آبی آن که بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده است. 

Capture

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی توسعه روش‌های آبیاری مدرن با راندمان بالاست که خوشبختانه در این میان قزوین با ۶۰ هزار هکتار توانسته جایگاه خوبی را کسب کند.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده