قزوین در تولید ماهیان زینتی رتبه سوم کشور را دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: قزوین در تولید ماهیان زینتی رتبه سوم کشوری را دارد و با بهره گیری همه ظرفیت ها می تواند به جایگاه نخست برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ رضا افلاطونی در نشست با مدیریت شیلات و آبزیان این سازمان اظهارداشت: سال گذشته ۱۴۰ تن ماهی خاویاری در مزارع پرورش ماهی استان تولید شد.

وی با اشاره به طرح های سازمان جهاد کشاورزی در توسعه آبزی پروری گفت: با راه‌اندازی و فعال سازی سایت های ۹ گانه در شاهرود و خوزنان برای استان ۲۴ میلیون یورو ظرفیت صادراتی ایجاد شود. 

جهاد 1

افلاطونی تصریح کرد: هم اکنون تنها مرکز تولید زالوی طبی به شکل استاندارد در کشور متعلق به استان قزوین است که این ظرفیت می‌تواند به عنوان یک نقطه قوت در کشور در زمینه شیلات و خدمات پزشکی مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

در این نشست که مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان و کارشناسان حوزه شیلات حضور داشتند وضعیت توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و اهداف توسعه شیلات و آبزی پروری استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت. 

image_2022_6_22-12_3_58_901_SIt

سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور امروز به قزوین سفر کرده و قرار است از چند طرح تولیدی شیلات بازدید کند.

انتهای پیام

 

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده