افزایش بهره وری و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی جدی گرفته شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: افزایش بهره وری و راندمان بالای تولید و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی مورد توجه مدیران استان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از ۴۴ نمونه استانی و ملی بخش کشاورزی در استان قزوین افزود : بی تقوایی فقط در رفتار و کردار نیست بلکه اسراف در حوزه آب و تولید نیز بی تقوایی محسوب می‌شود. 

وی اضافه کرد: در همین استان قزوین و در منطقه الموت که زمانی مرجع گیاهان و تولیدات محصول کشاورزی محسوب می شد، اکنون خود وابستگی پیدا کرده و محصولات کشاورزی را از جای دیگر تامین می‌کند، این روند باید تغییر و اصلاح پیدا کند. 

آیت الله عابدینی بیان کرد: چند دهه قبل گفته می‌شد که فقط تولیدات خراسان می‌تواند گندم مورد نیاز کشور را تامین کند، اکنون همه استان‌ها باید دست به دست هم دهند و این مهم را محقق سازند که انصافا دشت زرخیز و حاصلخیز قزوین نقش بسزایی در این زمینه دارد. 

image_2022_6_23-12_49_32_418_kjP

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تاکید کرد: همت برای تولید بیشتر و حراست از  زمین های کشاورزی  باید در دستور کار باشد، چون تغییر کاربری اراضی کشاورزی بلاهای بسیاری در دشت قزوین ایجاد کرده است.

در این مراسم ۱۰ تولیدکننده برتر ملی و ۳۴ تولیدکننده برتر استانی در حوزه‌های مختلف زراعت، باغبانی، دام و طیور  و آب و خاک تجلیل شد.

image_2022_6_23-13_0_10_997_tUV

تولیدکنندگان برتر ملی در استان قزوین در حوزه‌های پرواربندی گوساله، نهال باغی و باغ مادری، سیستم موضعی زیرسطحی، گلخانه گل و گیاهان زینتی، کلزا، انگور، ذرت علوفه‌ای،  تولید یونجه ، آبیاری کم فشار، مشارکت در احداث و بهسازی سازه ها  فعالیت داشتند.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده