هوشمندسازی خدمات و مشارکت دادن مردم در امور مورد توجه شهرداران قرار گیرد

مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین گفت: شهرداران هوشمندسازی خدمات و مشارکت دادن مردم در کارها را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ روز دوشنبه در مراسمی با حضور محسن اسماعیلی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، مصطفی غفوری فرماندار شهرستان البرز، حجت الاسلام آقاحسینی امام جمعه محمدیه و تعدادی از شهرداران استان شهردار جدید شریفیه معرفی شد.

محسن اسماعیلی در این مراسم گفت: شهرداری نماد حضور و مشارکت مردم در امور محلی است و این همراهی با حجم خدمات مدیریت شهری به مردم تعریف می شود.

مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین تصریح کرد: شهرداری ها با خدمات حوزه پسماند، حمل و نقل شهری، آتش نشانی، آسفالت، مبلمان شهری، نوسازی، ساخت و ساز و دهها خدمت دیگر زمینه ارائه خدمات کیفی را مهیا کرده اند و ویترین این خدمات می تواند به رضایت مندی یا نارضایتی شهروندان دامن بزند.

اسماعیلی بیان کرد: در حال حاضر جمعیت شهری در کشور 75 درصد و در استان قزوین 77 درصد و جمعیت روستایی 23 درصد است و باید با اصلاح برخی ساختارها خدمات بیشتری به مردم ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: در استان قزوین 28 شهر داریم که شهر جدید مهرگان نیز در حال تاسیس است که 5 شهر با جمعیت 50 تا 100 هزار نفر، تعداد شش شهر با جمعیت 10 تا 50 هزار نفر و 16 شهر نیز جمعیت کمتر از 10 هزار نفر دارد.

۲۰۲۲۰۸۰۱_۰۸۳۷۲۶

اسماعیلی یادآورشد: شهر شریفیه که در سال 87 از روستا به شهر تبدیل شد در حال حاضر 22 هزار نفر جمعیت دارد که طرح جامع تفصیلی آن در سال 92 ابلاغ شده است.

وی اظهارداشت: از آنجا که شهر شریفیه در دو بخش بالای خط ریل راه آهن و جاده ترانزیت و پایین آن قرار دارد از شهردار جدید انتظار داریم توسعه متوازن را در دستور کار قرار دهند تا عدالت در توزیع خدمات مدیریت شهری رعایت شود.

اسماعیلی گفت: باید خدمات رسانی به گونه ای باشد تا ساکنان قسمت شمالی و جنوبی شهر شریفیه از زندگی در این شهر احساس آرامش کنند و احساس تبعیض نشود. 

مردم را در کارها مشارکت دهید

مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین بیان کرد: هوشمند سازی خدمات و مشارکت مردم در کارها بایستی مورد توجه شهرداران قرار گیرد تا شاهد موفقیت در کار و پیشرفت منطقی در امور باشیم.

وی گفت: باید خدمات شهرداری ها متناسب با نیاز شهروندان و وضعیت شهرها ارائه شود و کیفیت زندگی در آنها بالا برود.

۲۰۲۲۰۸۰۱_۰۹۵۲۰۹

اسماعیلی در ادامه افزود: سلامت اداری و توجه به ظرفیت های درون سازمانی و ایجاد درآمدهای پایدار از نکاتی است که شهرداران باید به آن اهمیت دهند و متکی به کمیسیون ها نباشند.

وی تصریح کرد: اگر شهرداران برنامه محور حرکت کنند با برخی ظرفیت های  شاخص و «برند» مانند هندوانه شریف آباد می توانند به درآمدهای پایدار برسند و طرح های عمرانی را پیاده کنند.

این مسئول اظهارداشت: در مجموعه شهری استان تعداد شش شهر حدود 60 درصد جمعیت استان را در خود جای داده اند و بایستی این شهرها مورد توجه ویژه قرار گیرند.

در ادامه ضمن تقدیر از خدمات فلاح امینی شهردار سابق، ابراهیم فرزان مهر را به عنوان شهردار جدید هر شریفیه معرفی و منصوب شد. 

انتهای پیام   

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده