سه هزار و ۲۷۴ پرونده برای اصناف قزوین تشکیل شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان قزوین گفت: در جریان بازرسی از ۳۸ هزار و ۴۴۰ فقره اصناف مختلف سه هزار و ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ جلسه کارگروه مشترک تنظیم بازار و قرارگاه امنیت غذایی استان روز چهارشنبه با حضور محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین، اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی عضو کارگروه در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد.

عزیزالله افضلی مدیر کل صمت استان در این جلسه اظهار کرد: استان قزوین یکی از استان های صنعتی و کشاورزی برتر در کشور است و در حال حاضر دارای ۳۵۸۵ واحد صنعتی فعال است و ۶۰ درصد از شوینده های کشور در استان قزوین تولید می شود.

وی افزود: استان قزوین در حوزه قطعات خودرو ، لوازم خانگی، کاشی و سرامیک و صنایع فولادی، هیدروکربن و روغن تصفیه جزو استان های شاخص در کشور است. 

افضلی یادآور شد: استان قزوین به لحاظ صنعتی و سرمایه گذاری دارای رتبه ششم تا هفتم کشور است.

image_2022_8_3-13_36_22_225_vsA

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان قزوین بیان کرد: تاکنون ۳۸ هزار و ۴۴۰ فقره بازرسی از ابتدای سال انجام شده است که منجر به تشکیل ۳۲۷۴ پرونده شده که جهت صدور رای به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی در پایان گزارش گفت: در استان قزوین ۴۲۸۰۰ واحد صنفی مستقر شده است که عمدتاً در مرکز استان مستقر هستند. 

وی همچنین به پیشینه تجاری استان قزوین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰۰ کارت بازرگانی در استان قزوین وجود دارد.

مدیر کل اداره صمت استان قزوین با بیان اینکه مردم در سالجاری ۶۱۰۰ تماس با تلفن ۱۲۴ داشته اند، افزود : از تماس های گرفته شده بیش از ۲۸۸۲ شکایت به ثبت رسیده است‌. 

پیگیری مصوبات جلسه قبل،ارائه گزارش در خصوص سامانه پاسخگویی به شکایات توسط سازمان صمت، ارائه گزارش در خصوص کمیته اقدام مشترک توسط اداره کل تعزیرات حکومتی،ارائه گزارش توزیع کالاهای اساسی توسط سازمان جهاد کشاورزی از دستورات جلسه امروز بود.

انتهای پیام

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده