کتاب شصت و هشتم یاران امام به روایت اسناد ساواک در قزوین رونمایی شد

کتاب شصت و هشتم یاران امام به روایت اسناد ساواک در قزوین رونمایی شد

کتاب شصت و هشتم یاران امام به روایت اسناد ساواک با عنوان آیت الله سید حسن شالی در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی در قزوین رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات از جلد شصت و هشتم کتاب خود با عنوان «یاران امام به روایت اسناد ساواک» با بررسی زندگینامه و مبارزات آیت الله سید حسن شالی در قزوین رونمایی کرد.

در این مراسم که با حضور مشاور وزیر اطلاعات، رئیس مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات، آیت الله علی اسلامی نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، لطف الله سیاهکلی و روح الله عباسپور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاههای اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی، معاونان استاندار، روحانیت وجمعی از مبارزان انقلابی در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد از کتاب یاران امام به روایت اسناد ساواک در کتاب شصت و هشتم با موضوع آیت الله سید حسن موسوی شالی رونمایی شد.

این کتاب در 245 صفحه توسط انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات در زمستان 1401 به چاپ رسیده و منتشر شده است.

شالی

سرفصل های این کتاب در بخش های زندگینامه، حمایت از نهضت امام خمینی، مخالفت با تبعید حضرت امام خمینی، عدم شرکت در جشن ها و مراسم دولتی، فعالیت های آیت الله شالی در دهه 50، انقلابی کردن فضای شهر تاکستان به همراه آیت الله اسلامی، تاسیس مرکز تعلیمات دینی در تاکستان، توجه به روستاها در جریان انقلاب، شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی و وقایع قم و تبریز، پسروزی انقلاب و مسئولیت های پس از آن تدیون شده است.

همچنین سرفصل های اسناد، فهرست اعلام ضمائم و تصاویری در 14 صفحه از دیگر بخش های این کتاب است.

از سوی مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات تاکنون چند جلد کتاب در مورد زندگی مبارزان انقلابی استان قزوین از جمله آیت الله هادی باریک بین، آیت الله علی اسلامی، آیت الله عباس ابوترابی، محمد علی رجایی و سید علی اکبر ابوترابی منتشر شده است.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده