اجرای طرح توسعه شرکت کیان الماس الموت برای ۲ هزار نفر شغل ایجاد می کند

اجرای طرح توسعه شرکت کیان الماس الموت برای 2 هزار نفر شغل ایجاد می کند

مدیرعامل شرکت کیان الماس الموت گفت: با سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد تومانی و اجرای طرح توسعه این شرکت زمینه اشتغال 2 هزار نفر در استان قزوین فراهم می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی روز شنبه در راستای رفع موانع تولید و کمک به گره گشایی از مشکلات صنعتگران از شرکت صنعتی کیان الماس الموت در استان قزوین بازدید کرد.

photo_2023-03-12_01-57-17

لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی به همراه محسن ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و اوجاقی نماینده شرکت برق منطقه ای زنجان از قسمت های مختلف کارخانه کیان الماس الموت تولیدکننده کاغذ، کارتن و ظروف یک بار مصرف PET  بازدید کرد و در جریان مشکلات این واحد قرار گرفت.

احسان حاتمی زاده مدیرعامل شرکت کیان الماس الموت در این بازدید ضمن ارائه گزارش از وضعیت تولید این مجموعه اظهارداشت: شرکت صنعتی کیان الماس الموت زیرمجموعه گروه صنعتی مؤمنین است و در فضایی حدود 28 هکتار در استان قزوین در محدوده نیروگاه شهید رجایی قزوین فعالیت می کند.

photo_2023-03-12_01-56-54

وی افزود: گروه صنعتی مؤمنین دارای توان و تجربه حرفه ای و طولانی مدت در زمینه صنایع کاغذ و بسته بندی، تولید و فروش انواع کاغذ و ورق کارتن است و یکی از بزرگترین تامین کنندگان شرکت در این حوزه محسوب می شود و در مقایسه با سایر رقبا در ردیف کاملترین مجموعه ها در عرصه سلولزی،  بسته بندی و تولید ورق و کارتن در استان قزوین است.

این مدیر صنعتی تصریح کرد: تولیدات این مجموعه شامل خط تولید کنونی و طرح توسعه است که در طرح توسعه بازیافت بطری PET ، تولید گرانول PET  با گرید غذایی و تولید شیت PET در گریدهای مختلف غذایی وتولید پرک های سوپرهات واش پیش بینی شده است.

photo_2023-03-12_01-50-48

حاتمی زاده یادآورشد: طرح توسعه این واحد شامل تولید کاغذهای بسته بندی، کاغذهای وایت تاپ، یک رو و سفید، تست اینر، فلوت و کرافت، است که بزودی کلید خواهد خورد و طرح توسعه بازیافت بطری PET  تولید پرک و گرانول و شیت با ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن گرانول و 16 هزار تن شیت  PET و 11 هزار تن پرک خواهد بود. 

کیان 7

بگفته این مدیر در این طرح اشتغال یک هزار نفر به صورت مستقیم و 50 هزار نفر به صورت غیر مستقیم پیش بینی شده است.

وی گفت: در حال حاضر در این واحد ورق های سه لایه سفید و قهوه ای، ورق پنج لایه سفید و قهوه ای، هفت لایه سفید وقهوه ای و انواع کارتن تولید می شود 

کیان 6

حاتمی زاده یادآورشد: پلی اتیلن ترفتالت PET رایج ترین رزین پلیمری گرمانرم از خانواده پلی استر است و در الیاف برای تولید لباس، ظروف برای نگهداری مایعات وغذاها، و ترموفرمینگ استفاده می شود و بطری های پت قابلیت بازیافت بالایی داشته و در بسیاری از کشورها به میزان قابل توجهی بازیافت می شوند به عنوان نمونه این ظروف در کشور سوییس تا 75 درصد بازیافت می شوند در حالی که اکثر ترموپالست ها قابلیت بازیافت دارند، بطری های پت به دلیل ارزش بالای رزین و استفاده انحصاری در بطری سازی آب و نوشابه گازدار، کاربردی تر از سایر پالستیک ها مصرف دارد. 

وی در ادامه با طرح برخی مشکلات این مجموعه اظهارداشت: با توافق انجام شده قرار بود یک هزار مترمکعب آب برای این شرکت تامین شود که با 750 مترمکعب آن موافقت شده در حالی که با سیستم های جدید و نوینی که پیش بینی کرده ایم بیش از 15 میلیون یورو برای بازچرخانی آب در این شرکت هزینه شده تا مصرف آب بهینه باشد لذا انتظار داریم مسئولان شرکت آب منطقه ای با این درخواست سهمیه موافقت کنند.

photo_2023-03-12_01-57-06

این فعال صنعتی تصریح کرد: 80 درصد آب مصرفی در این واحد دوباره به چرخه باز می گردد و هدر نمی رود و 20 درصد مابقی هم در بخش شستشو مصرف می شود و این چرخه بهینه سازی شده است.

حاتمی زاده در ادامه گفت:چالش دیگر ما صدور مجوز برای نصب دکل برق است تا انرژی مورد نیاز مجموعه را تامین کنیم و امیدواریم این مشکل با همکاری راهداری و شرکت برق منطقه ای حل شود.

photo_2023-03-12_01-57-00

در این بازدید با تاکید لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی مدیران آب و برق برای حل مشکلات این واحد تولیدی اعلام آمادگی کردند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده