۱۵ میلیارد تومان در حمایت از ۴ طرح فنآوری سرمایه گذاری شد

15 میلیارد تومان در حمایت از 4 طرح فنآوری سرمایه گذاری شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: با حمایت از چهار طرح فنآورانه زمینه سرمایه گذاری 15 میلیارد تومانی در تجاری سازی این طرح ها فراهم شد..

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در قزوین روز سه شنبه با حضور قدیانی، مشاور عالی فرمانده کل سپاه و روسای دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری و شرکت های فناور و دانش بنیان در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار شد.

23

سرهنگ مهدی برزگر مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در این مراسم گفت: در این جشنواره از برگزیدگان در هشت بخش تجلیل می شود که شامل اساتید و فناوران دانشگاهی و دانشجویان فناور، شرکت های فناوری در شرکت شهرک ها، شرکت های دانش بنیان، برگزیدگان فناور بسیج استان و یک بخش ویژه فراخوان «ایده شو دیده شو» است.

 

وی با اشاره به فراخوان طرح «ایده شو دیده شو» تصریح کرد: این فراخوان به منظور حمایت و جذب سربازانی است که ابتکار و ایده های خلاقانه دارند که پس از داوری تجلیل می شوند.

برزگر بیان کرد: از سوی  سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین برنامه های متنوعی در راستای حمایت از علم و فناوری شامل رویدادها، بازدیدهای علمی، دوره های آموزشی برگزار شده که کمک به جوانان دانش آموز، دانشجو، فعالان فرهنگی و عموم مردم می توانند ایده های خود را با کمک این سازمان به محصول تبدیل کنند.

حمایت از 32 طرح فنآورانه در استان 

وی افزود: امسال با حمایت از 32 طرح علمی و فناورانه خوشبختانه چند طرح به تجاری سازی رسید و تسهیلات  10 تا 15 میلیون تومانی در سطح استانی و 40 میلیون تومان در سطح ملی پرداخت شد.

برزگر یادآورشد: امسال بنیاد تعاون بسیج با همکاری معاونت پژوهشی با تشکیل شرکت پیشگامان زمینه حمایت از فناوران شرکت های دانش بنیان مهیا شد تا برای تامین سرمایه درگردش آنها اقدام شود تا بتوانند محصولات خود را تولید کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اظهارداشت: در سه ماه گذشته طرح های مختلفی ارائه شد که ۴ طرح مورد تایید شرکت پیشگامان قرار گرفت و پانزده میلیارد تومان برای حمایت از تجاری سازی این طرح ها سرمایه گذاری شد.

برزگر گفت: تبدیل متانول به بنزین با استفاده از کاتالیزها از طرح هایی است که موجب می شود مصرف بنزین مقرون به صرفه وآلایندگی کاهش یابد و با ۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری دستگاه آبیاری گلخانه ای هیدروفونیک ساخته شد.

photo_2023-03-14_16-06-34

وی اظهارداشت: همچنین طرح تولید سولفات مس با گرید دارویی و صنعتی و تولید روغن بدون چربی از دیگر طرح های مورد حمایت است.

این مسئول بیان کرد: با همکاری معاونت علمی فناوری و همت پارک علم و فناوری قزوین تفاهم نامه سه جانبه ای به ارزش ۲ میلیارد تومان امضا شد و یک ساختمان در شهر صنعتی به عنوان مرکز رشد شهید حسن پور برای کارهای پژوهشی آماده شد که بستر خوبی برای ادامه کارهای پژوهشی است و ساماندهی خانه نخبگان نیزسازماندهی شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین اضافه کرد: ضمن شناسایی نیازهای شرکت های صنعتی این اطلاعات را در اختیار هسته های مرکزی قرار می دهیم که تضمینی برای تجاری سازی طرح هاست و موجب دلگرمی صنعتگران و فناوران خواهد بود و تلاش می کنیم با اتکا به ظرفیت علمی استان نیازهای خود را برطرف کنیم.

برزگر گفت: در مرکز رشد الگویی ضمن ارائه کمک های بلاعوض تسهیلات ۱۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی نیز گرداخت می شود که این حمایت ها در تولید صنایع دفاعی و نظامی تا دوبرابر افزایش خواهد یافت.

photo_2023-03-14_16-16-16

وی اظهارامیدواری کرد با حمایت از شرکت های فنآوری گام مهمی در شکوفایی استعدادهای نخبگان و حرکت به سمکت توسعه و پیشرفت مهیا شود.

در این مراسم از میان ۲۱۷ اثر رسیده به دبیرخانه این جشنواره از ۶۰ طرح برگزیده تجلیل شد.

انتهای پیام 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده