ساخت بیش از ۶۵۰ قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید رجایی

ساخت بیش از ۶۵۰ قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید رجایی

مدیر امور بازرگانی نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت: در ۱۱ ماهه امسال با استفاده از توانمندی های داخلی، ۶۵۴ نوع قطعه مورد نیاز واحدهای نیروگاه شهید رجایی قزوین، طراحی و ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مهران پوررمضان در این باره اظهار کرد: به منظور حفظ آمادگی واحدهای سیزده گانه نیروگاه برای تولید برق پایدار، ۶۵۴ نوع قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاه با استفاده از ظرفیت های داخلی در اداره ساخت داخل این شرکت، طراحی و توسط قطعه سازان داخلی ساخته شد.

وی افزود: شفت بویلر فیدپمپ های نیروگاه سیکل ترکیبی، انواع مکانیکال سیل های نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی، سیل استریپ ولاک استریپ های تورین نیروگاه بخار، جک هیدرولیک دایورتر دمپرهای واحد های گازی، بازسازی پوسته بویلر فیدپمپ ها، اورینگ های برج های خنک کننده، انواع کوپلینگ های دنده ای و...، نمونه هایی از اقلامی است که ۴ هزار و ۹۸۰ قطعه از آنها ساخته  شده است.

مدیر امور بازرگانی نیروگاه شهید رجایی قزوین تصریح کرد: نقشه های فنی این قطعات و تجهیزات در داخل نیروگاه و از سوی متخصصان اداره ساخت داخل شرکت انجام و توسط سازندگان داخلی، ساخته شده که در واحدهای نیروگاه به بهره برداری رسیده است.

نیروگاه شهیدرجایی با ۱۳واحد بخاری وسیکل ترکیبی یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور است که ضمن تولید پایدار انرژی الکتریکی، بخشی از قطعات مورد نیاز  خود را با هدف کاهش وابستگی به شرکت های خارجی و به منظور کاهش هزینه های جاری، طراحی ومورد ساخت قرار می دهد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده