بنیاد مسکن آماده مشارکت در اجرای طرح های عمرانی با شهرداری قزوین است

بنیاد مسکن آماده مشارکت در اجرای طرح های عمرانی با شهرداری قزوین است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: آماده اجرای طرح های عمرانی شهرداری بویژه ساخت مسکن، برج و خدمات شهری هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ به مناسبت روز شهردار در مراسمی با حضور نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، سعیدی کیا رئیس اسبق بنیاد، لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، صباغی، شهردار، علی شعبانی رئیس کل دادگستری، قلی نواز مدیرعامل هلدینگ توسعه مسکن تهران، رجحانی معاون عمرانی استانداری قزوین و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین بهره برداری از شش طرح عمرانی شهرداری قزوین آغاز شد.

photo_2023-03-18_13-36-33

اکبر نیکزاد در این مراسم اظهارداشت: قزوین جایگاه ویژه ای در حوزه شهری، اقتصاد و صنعت و کشاورزی دارد و افتتاح طرح های مهم و بزرگ از کارهایی است که می تواند نیاز آینده این شهر را برطرف کند.

وی اضافه کرد: استقرار دبیرخانه مجمع جهانی شهرهای اسلامی در قزوین بیانگر اهمیت این شهر تاریخی است و همه ساله شاهد برگزاری مراسمی در سطح بین المللی هستیم که می تواند در معرفی این شهر موثر باشد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین یادآورشد: قزوین مناطق گردشگری متعددی دارد و بوستان طبیعی باراجین از مناطق زیبایی است که می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد و ساعت خوبی را برای خانواده ها رقم بزند.

نیکزاد بیان کرد: افتتاح برج تجارت در قزوین با 238 واحد تجاری، می تواند به رونق فضای کسب و کار کمک کند و پیشنهاد می کنیم در استانه سال نو به همین مناسبت 238 بسته معیشتی تهیه شده و در میان نیازمندان توزیع شود.

photo_2023-03-18_14-48-42

ایجاد غرفه هایی برای عرضه پوشاک اسلامی

نیکزاد به مدیران مجموعه پیشنهاد داد غرفه هایی از واحدهایی تجاری را برای عرضه پوشاک اسلامی، بسته های حجاب و عفاف اختصاص دهند تا این مکان به مرکز عرضه مدلهای جدید و مناسبی از پوشاک برای بانوان تبدیل شود.

ساخت 388 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان شهری و روستایی 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: از یک میلیون واحد مسکونی که بایستی در کشور ساخته شود از سوی بنیاد مسکن تعداد 400 هزار واحد تعهد شده که تاکنون توانسته ایم 388 هزار واحد را احداث کنیم و 12 هزار واحد را در سال آینده احداث می کنیم.

این مسئول اظهارداشت: در سال آینده 412 هزار واحد در شهرها و روستاها خواهیم ساخت تا گامی در مسیر خانه دار شدن مردم برداشته شود.

وی گفت: نوسازی بافت فرسوده در 10 شهر کشور آغاز شده و در ساخت 11 هزار و 230 هزار واحد فرسوده در بافت قدیمی تهران در دست اجراست.

نیکزاد گفت: حدود 15 سال است در ساخت مترو با شهرداری مشارکت داریم و در ساخت جاده اهواز به بندر امام موفق بودیم و آمادگی داریم در استان قزوین نیز در اجرای طرحهای عمرانی با شهرداری قزوین   مشارکت کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر در 23 نقطه کشور ستاد بازسازی را فعال کرده ایم و این ظرفیت می تواند در اختیار شهرداری قزوین هم قرار گیرد و هر جا لازم بود در برج سازی و ساختمان سازی مشارکت می کنیم.

برج ..

وی بیان کرد: شرکت های زیر مجموعه بنیاد مسکن بایستی هشت درصد فروش خود را به حساب 100 امام واریز کنند تا برای ساخت مسکن محرومان استفاده شود.

نیکزاد اظهارداشت: مردم خوب کشورمان قدردان خدمتگزاران نظام هستند و امیدواریم افتتاح طرح های عمرانی در شهر قزوین هم رضایت مردم را جلب کند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار قزوین

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار قزوین

    اخبار برگزیده