به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین،  مرتضی روزبه در حاشیه برنامه  ورزش صبحگاهی که در پارک مشاهیر(لاله) برگزار شد در سخنانی بیان داشت: کاهش بیماری ها و آسیب های اجتماعی و ارتقای نشاط از فواید ارزشمند ورزش هستند که نباید براحتی از آنها عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که ورزش برای فراگیر شدن باید براحتی در دسترس بوده و ارزان باشد تا مورد اقبال جامعه واقع شود.

روزبه با بیان اینکه باید از پرداختن به کارهای لوکس و نمایشی برای ترویج ورزش همگانی پرهیز کنیم، افزود: بی توجهی به ورزش موجب می شود تا خسارات سنگینی را در سایر حوزه بپردازیم.

استاندار قزوین، تغییر سبک زندگی را یکی از مهم ترین دلایل بی توجهی به ورزش و کم تحرکی شهروندان عنوان کرد و گفت: در چنین شرایطی باید از همه ظرفیت ها برای توسعه ورزش همگانی بهره ببریم.

وی از ورزش همگانی به عنوان یک ورزش ارزان که به امکانات و منابع مادی ورزش قهرمانی نیازمند نیست و در بیشتر اماکن قابل اجرا است، نام برد و افزود: بوستان ها بهترین محل برای پرداختن ورزش همگانی بشمار می روند که امروزه بسیاری از مردم به آنها دسترسی دارند.

روزبه با اشاره به نقش ورزش در کاهش بیماری ها و آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد، گفت: باید این فرهنگ را در بین همه اقشار و گروه ها جا انداخت که در هر مکان و زمانی می توان بدون هزینه خاصی به ورزش پرداخت و ضمن برخورداری از نشاط، تندرستی خود را نیز تضمین کرد.

ورزش صبحگاهی2