به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، حجت الاسلام علی نعمت‌ اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین در جلسه ستاد ساماندهی تسهیلات محرم در نگارخانه فرهنگسرای بانو حضرت زهرا(س) گفت: هزار و 900 هیات به صورت دائم در مساجد و حسینیه ها دایر است و 200 هیات نیز در تکیه های موقت فعالیت می کنند.

حجت الاسلام علی نعمت‌ اللهی افزود: در حال حاضر حدود هزار و 400 مسجد و 400 حسینیه در استان وجود دارد که تمامی این اماکن در ماه محرم به پایگاهی برای انتقال ارزش‌های والای عاشورا تبدیل خواهند شد.

وی یادآور شد: طبق سال‌های گذشته تأمین امنیت و رفاه حال عزاداران در ماه محرم توسط نیروی انتظامی، آتش‌نشانی، هلال‌احمر، شهرداری و سایر دستگاه‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان توجه به محتوای فرهنگی عزاداری ها، استفاده از اشعار حماسی و فاخر و پرهیز از آلات و ادوات موسیقی و حمل تمثال را از ضرورت های مراسم عزاداری برشمرد و گفت: حضور روحانیون تأثیر بسزایی در هدایت صحیح مسیر عزاداری ها دارد و در این خصوص کلاس‌ها و همایش‌های آموزشی و توجیهی متعددی برگزار شده است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز گفت: 758 مُبَلِّغ از بیست‌ و دوم مهر تا چهارم آبان‌ به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

حجت‌ الاسلام عباس نظری افزود: هفته نخست ماه محرم با نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده و روحانیون با همین محور در عزاداری ها حضور خواهند یافت.

مدیر کل تبلیغات1