به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علیرضا قورچی بیگی شطرنج باز ملی پوش استان قزوین با حرکتی ارزشمند و جوانمردانه، حاضر به رویارویی با حریفی از رژیم اشغالگر قدس نشد و نام خود را بعنوان ورزشکار جوانمرد، در تاریخ ورزش ایران ماندگار نمود.

مسابقات شطرنج نابینایان و کم بینایان جهان چندی پیش قرار بود در کره جنوبی برگزار شود با حرکت جوانمردانه شطرنج باز ملی پوش و مطرح استان و کشور همراه شد.

علیرضا قورچی بیگی که در مسابقات بین المللی اسلونی موفق به کسب مدال برنز شده بود و یکی از امیدهای کسب مدال در مسابقات جهانی بود، وقتی قرعه کشی مسابقات برای فدراسیون ایران ارسال گردید، مشخص شد در اولین دیدار مقابل حریفی از رژیم اشغالگر قدس باید به میدان می رفت که این قهرمان ارزشنده اعلام نمود از رویارویی با این حریف، امتناع خواهد ورزید.

با انصراف این قهرمان ارزنده از دیدار مقابل این حریفع فدراسیون جهانی نابینایان حکم به محرومیت این ورزشکار ارزنده و ملی پوش هم استانی و تیم ملی ایران نمود.

بواسطه انجام این حرکت جوانمردانه سردار آذرنوش رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور لوح تقدیری را برای این قهرمان ارزنده استان و کشور ارسال نمود که از سوی محمد مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان تقدیم این ورزشکار جوانمرد شد.