به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، کیومرث فدایی‌فر مدیر منطقه سه شهرداری قزوین گفت: در راستای ساماندهی وضعیت ساخت و سازها در سطح شهر و حریم شهر، تخلفات ساختمانی پیگیری و به شدت با تخلفات برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه در مهر94 فقط 9مورد پروانه ساختمانی در این منطقه صادر شده است، بیان کرد: منطقه سه شهرداری قزوین در مهرماه سال جاری 221مورد پرونده ساختمانی را به کمیسیون ماده صد ارسال کرده که بیشتر این تخلفات در حریم شهر صورت گرفته است.

فدایی‌فر به دلایل تخلفات ساختمانی از سوی برخی شهروندان اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه در حریم شهر قانون مستند و شفافی وجود ندارد، اگر درخواستی وارد سیستم اداری شود به علت طولانی بودن بروکراسی اداری و صرف هزینه‌های زمانی و ریالی بالا، برخی شهروندان مسیر قانون‌گریزی و قانون‌شکنی را انتخاب می‌کنند تا بتوانند زودتر و ارزان‌تر به هدف خودشان برسند.

وی تغییر کاربری‌های غیرمجاز را از تخلفات چشمگیر در شهر عنوان کرد و گفت: شهرداری قزوین یکسری سیاست‌های تشویقی برای صدور پروانه‌های ساختمانی از جمله تسریع در روند صدور و کاهش هزینه‌ها اتخاذ کرده است.

وی اظهار کرد: برای رونق صنعت ساختمان نیازمند یک برنامه مدون و همراهی مدیران ارشد استانی و سایر ارگان‌های مرتبط با صدور پروانه ساختمانی هستیم.