به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، دومین نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی طی مراسمی با حضور دکتر محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، دکتر مهرام ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، نیک فطرت مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان و با  مشارکت کنندگان و اصحاب رسانه آغاز بکار کرد.

نیک فطرت مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین در آیین گشایش برگزاری نمایشگاه ضمن تقدیر و تشکر از گروه نشانه مجری برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی قزوین گفت: نظام سلامت و بهداشت در دولت تدبیر و امید وضعیت مطلوبی را پیدا کرده است و با تلاش بیشتر باید به موفقیت این حوزه یاری رساند.

وی ضمن تشکر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین  افزود: دکتر مهرام اهمیت ویژه ای به بحث سلامت و برگزاری نمایشگاه در این حوزه دارد که این امر شایان تقدیر است.

نیک فطرت در پایان گفت: با توجه به تولیدات داخلی و ضرورت حمایت از تولیدکنندگان حوزه سلامت باید بستر مناسبی برای این تولیدات فراهم نمود تا بازار کسب و کار در این حوزه تقویت گردد.

در ادامه دکتر مهرام ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین نمایشگاه قزوین هلث اشاره گفت: باعث خرسندی است که استان قزوین با حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، پتانسیل برگزاری نمایشگاه قزوین هلث را داراست.

دکتر مهرام افزود: آنچه که در سیاست وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کشور مطرح است بحث حمایت از تولیدات داخلی است و با ساماندهی و نظارتی که بر محصولات وارداتی اتفاق می افتد دسترسی مردم را به تجهیزات پزشکی را به نوعی تضمین می کند.

در این مراسم دکتر محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: بی تردید برگزاری این نمایشگاه ها در راستای این است که ما از توانمندی های استان قزوین و از توانمندی های کشورمان در حوزه تجهیزات پزشکی،دندانپزشکی و آزمایشگاهی مطلع باشیم.

وی افزود: به منظور ارتباط بین دست اندرکاران و فعالان این حوزه و ایجاد بستر لازم به لحاظ اطلاعات،دانستنی و دانش فنی مربوطه حرکت باید به سمتی باشد که گسترده تر شود و نمایشگاه های بین المللی نیز در این حوزه برگزار گردد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به منظور دستیابی به سیاست کلان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید تقویت شود .

وی در پایان افزود: امیدواریم با برگزاری چنین نمایشگاه هایی، حرکت به سمت حمایت از تولیدکنندگان داخلی را تقویت کنیم و بتوانیم از ظرفیت های تولیدکنندگان به نحو احسنت بهره برداری کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: