به گزارش خبرگزاری برنا؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین در حاشیه این برنامه اظهار کرد: کارهای مقدماتی بالگرد از مدتی پیش با پیگیری و برگزاری چند جلسه هماهنگی به وسیله مدیریت بحران، هلال احمر و شرکت خدمات ویژه هواپیمایی به انجام رسید.

رضا گروسی افزود: در مرحله نخست هفت بالگرد برای کشور خریداری شده بود که با پیگیری ها یک فروند به استان اختصاص یافت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: با توجه به وجود مناطق صعب العبور و اختصاص ۱۵ درصد ترافیک کشور به استان با وجود تخصیص یک درصد خاک ایران به قزوین امدادرسانی بالگرد ثابت در این استان ضروری بود.

گروسی عنوان کرد: بالگرد امروز وارد شد و بناست اقدامات لازم نظیر بررسی شرایط بالگرد صورت گرفت که به زودی بتواند خدمات کامل ارائه کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین اضافه کرد: تمام آموزش‌ها و هزینه‌ها با این هدف است که حتی یک دقیقه زودتر خدمات امدادی به حادثه دیدگان برسد تا از عوارض حوادث کاسته شود.

گروسی تصریح کرد: نجات یک انسان طبق آموزه‌های دینی ما به منزله نجات کل بشریت است و از همین رو لحظه‌ها در حوزه مدیریت بحران و مقابله با حوادث اهمیت فراوان دارد.

وی یادآور شد: بر اساس تفاهمنامه‌های منعقد شده میان استانداری، هلال‌احمر و شرکت خدمات هواپیمایی ویژه هزینه‌های نگهداری و نیروی انسانی تأمین می‌شود.