به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اولین نشست شورای ورزش استان قزوین به ریاست مهندس زاهدی استاندار قزوین و با حضور آشناگر معاون سیاسی امنیتی، خانم دکتر مرادیان مدیرکل امور بانوان و خانواده و علیرضایی مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین،علایی مقدم مدیرکل،افسانه حسن نایبی معاون ورزشی و درویشی رئیس گروه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین و همچنین مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی استان در استانداری قزوین برگزار شد.

در این نشست ابتدا علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین ضمن تقدیر از حمایت های ارزشمند استاندار و مجموعه مدیران استانداری قزوین از ورزش همگانی و قهرمانی استان؛افزود: باید تلاش کنیم ورزشکاران استان در این عرصه خود را ثابت کنند تا توانمندی های ورزش قزوین در کشور و آسیا هرچه بهتر به نمایش گذاشته شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت حضور مردم و خانواده ها در صحنه های ورزشی در سال جاری علاوه بر بخش قهرمانی در بعد همگانی نیز برنامه ریزی های زیادی انجام داده ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان قزوین ادامه داد: در این همین خصوص همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی 14اردیبهشت ماه با پخش زنده از شبکه سه در قزوین برگزارمی شود که فرصت بسیار خوبی برای معرفی ظرفیت های گردشگری،صنعتی و ورزشی استان است.

علایی مقدم ادامه داد: از سال گذشته مکاتبات لازم با مسئولان گینس صورت گرفته است تا رکورد حضور افراد در این همایش ثبت شود.

وی افزود: این پیاده روی برای پاسداشت مقام سه هزار شهید و به مناسبت گرامیداشت اعیاد شعبانیه، روز ملی خلیج فارس و روز کار و گارگر برگزار می شود.

علایی مقدم اضافه کرد: استان قزوین عنوان دار حضور در پیاده روی های خانوادگی در سال گذشته بوده است و در سال جاری نیز این همایش بدون شک با شکوه خاصی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:این همایش فرصت بسیار خوبی برای ایجاد نشاط اجتماعی بوده و موجب افزایش شادابی و شور در میان شهروندان قزوینی خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در خاتمه گفت: 10هزار پوستر برای تبلیغ همایش پیاده روی بزرگ خانواده قزوین چاپ شده است تا شاهد حضور خیل شهروندان دوستدار ورزش در این برنامه باشیم.

در ادامه امیر رضایی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان قزوین گزارشی از فعالیت ها و همچنین نحوه برگزاری مطلوب همایش پیاده روی 14 اردیبهشت ماه و نیازهای این همایش ارائه داد.