به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ در جلسه شورای معاونین و مدیران اداران جمعیت هلال احمر استان و با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین، تفاهم نامه راه اندازی خانه های هلال در روستاها امضا شد.

اکرم نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین در تشریح مفاد این تفاهم نامه بیان داشت: تفاهم نامه همکاری مشترک بین جمعیت هلال احمر، مدیریت بحران و دفتر روستایی و شورا ها با هدف ایجاد خانه های هلال در روستاها، جذب نیروهای داوطلب امداد در سطح روستاهای استان و آموزش دهیاران و شوراهای اسلامی و اعضای داوطلب امضا شد.

وی افزود: تجربه نشان داده که در زمان وقوع حادثه و بحران، به دلیل تجمع جمعیت و گستردگی ابعاد بحران در نقاط شهری، دستگاه های امدادرسان مجبور به خدمات رسانی در ‌شهرها می شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین ادامه داد: بر همین اساس لذا روستائیان خدمات لازمه را با تاخیر دریافت می کنند در حالی که اگر امدادگر در همان روستا وجود داشته باشد، می تواند اقدامات و کمک های اولیه را انجام دهد و کمک مهمی در کاهش اثرات و آسیب های بحران خواهد بود با اجرای مفاد این ‌تفاهم‌ نامه هدف مذکور تامین و محقق خواهد شد.