به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در مراسم صبحگاه مشترک که به مناسبت سوم خرداد در لشکر ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد اظهار کرد: فتح خرمشهر برگ زرین دوران دفاع مقدس است که همه محاسبات دشمن را نقش برآب کرد و حماسه ای بزرگ را به ثبت رساند.

استاندار قزوین بیان کرد: سالروز آزادی خرمشهر یک مناسبت پرافتخار است که نشان داد با ایمان به خداوند عده قلیلی می توانند بر عده کثیری غلبه کنند و شاهد تحقق وعده های الهی باشند.

زاهدی تصریح کرد: دشمن محاسبه نکرده بود ملتی که توانسته رژیمی ستمشاهی را با دست خالی سرنگون کند، قادر است به لطف الهی و هدایت امام خود و شجاعت رزمندگانی مخلص بساط آنها را نیز برچیند و در این جنگ علیرغم حمایت همه جانبه کشورهای استکباری ملتی غیور به پیروزی رسید و دشمنان را شکست داد.

وی یادآورشد: دشمن حمایت معنوی از رزمندگان ما را هم نادیده گرفته بود اما ملت ما بارها از این امدادهای غیبی بهره برد و به گفته امام راحل «خرمشهر را خدا آزاد کرد» تا این لطف الهی نصیب ملت سرافراز ما شود.

زاهدی خواستارشد: از نظر نظامی عملیات بیت المقدس باید به عنوان یک الگوی موفق نظامی در کتب جنگی ثبت و ضبط شده و به سربازان و فرماندهان نظامی آموزش داده شود.

وی با اشاره به حماسه آزادسازی خرمشهر اضافه کرد: این حماسه به دنیا نشان داد با ایمان به خدا، وحدت و خودباوری و هدایت رهبری می توان کارهای نشدنی را ممکن کرد و امروز هم با همین عوامل می توانیم بر زیاده خواهی دشمنان غلبه کنیم.

استاندار قزوین ادامه داد: محاسبه غلط دشمن این بود که غرور دینی و ملی رزمندگان ما را نادیده گرفت و فکر نمی کرد عهدشکنی صدام و پاره کردن قرارداد الجزایر موجب نابودی اش می شود اما جهان دید که ایران اسلامی در مقابل مدرن ترین تجهیزات نظامی جهان ایستاد و به پیروزی رسید.

زاهدی خاطرنشان کرد: امروز همان شرایط دیروز است و رئیس جمهور آمریکا که در یک حرکت قانون شکنانه، عهدشکنانه و غیر اخلاقی تعهد بین المللی را نادیده می گیرد باید بداند مانند دوران دفاع مقدس با صلابت و ایستادگی همین مردم روبرو شده و شکست خواهد خورد.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری افزود: در سخنان رهبری صلابت جمهوری اسلامی و ملت مقاوم را دنیا احساس کرد که ایران در برابر عهد شکنی و افزون طلبی ها ایستاده است و کوتاه نمی آید.

زاهدی از ملت ایران خواستار شد تا همچون دوران دفاع مقدس راه امام، رهبری و استقامت وایستادگی را ادامه دهند و دشمنان را به خاک مذلت نشانند.

استاندار قزوین در پایان تاکید کرد: در این دوره تاریخی باز هم دشمنان استکباری و در راس آن آمریکا دچار اشتباه محاسباتی دیگری شده است و هنوز اقتدار ملت و نیروهای مسلح و هدیات رهبری را نادیده گرفته اما باید بداند خط مشی ما دفاع از انقلاب اسلامی و سرزمین ایران و حفظ ارزشهاست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: