به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در نشست شورای اشتغال و توسعه قزوین اظهار کرد: بانک ها باید نهایت تلاش خود را به کار بگیرند تا متقاضیان دریافت تسهیلات روستایی بتوانند وام های مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند تا با وجوه دریافتی به اجرای طرح های اقتصادی اشتغالزا بپردازند.

معاون اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه رتبه قزوین در بخش ارایه تسهیلات روستایی به متقاضیان باید به سرعت ارتقا پیدا کند،افزود: رقابت بالایی بین استان های کشور برای جذب منابع مربوط به این تسهیلات وجود دارد بنابراین نباید در این حوزه با کم کاری مدیران دستگاه ها و بانک ها مواجه باشیم.

حبیبی با بیان اینکه بانک ها باید برای سرعت بخشیدن به ارایه تسهیلات روستایی با دستگاه های اجرایی مرتبط مانند جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی هم اندیشی کنند، گفت: باید به متقاضیان دریافت تسهیلات روستایی اعلام شود که تا پایان خرداد ماه جاری فرصت دارند تا پرونده شان را تکمیل کنند در غیر این صورت وام به آنها تعلق نمی گیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 568پرونده به منظور ارائه تسهیلات اشتغالزایی روستایی به بانک های استان ارسال شده که رقم مربوط به آنها یک هزار و 260میلیارد ریال است،ادامه داد: بانک ها بهانه ای برای ندادن تسهیلات به متقاضیانی که مدارک آنها کامل است، ندارند.

این مقام مسوول با بیان اینکه تسهیلات بانکی به بخش های مختلف تزریق شده و بستر اشتغالزایی و رشد اقتصادی در جامعه را فراهم می کند، عنوان کرد: تسهیلات مورد نیاز متقاضیان در بخش های سلامت، خدمات و فناوری اطلاعات و ورزش با کم توجهی در پرداخت روبروست و این معضل را باید با همکاری استانداری، فرمانداری ها و دستگاه های مربوطه و بانک ها حل کرد.

مسعود بابایی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: بیشترین میزان ارائه تسهیلات روستایی استان تاکنون با 19درصد به شهرستان آبیک اختصاص داشته است.

بابایی افزود: تاکنون صندوق کارآفرینی مهر امید با 9میلیارد و 500میلیون ریال بیشترین سهم را در ارائه تسهیلات روستایی در بین بانک های استان داشته است.