به گزارش خبرگزای برنا از قزوین؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اعلام خبر فوق گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون ۲۰هزار و ۷۰۰افطاری از محل موقوفات امور خیریه در بین مردم و نیازمندان قزوین توزیع شد.

مدیر کل اوقاف قزوین اظهار کرد: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ حسنه وقف، هم زمان با ماه مبارک رمضان از محل عوائد موقوفات منطبق سفره های افطاری برپا شد.

حجت الاسلام عادل با اشاره به تاکیدات نماینده محترم ولی فقیه افزود: یکی از رسالت های اصلی سازمان اوقاف و متولیان موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش می باشد که این امر، سهم بسیار موثر در ترویج این سنت حسنه دارد.

وی تاکید کرد: در راستای تکریم خاندان اهل بیت(ع) و با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی سفره های افطاری ساده در بقاع متبرکه استان قزوین پهن شد.

این مقام مسوول در خصوص جایگاه سفره های آسمانی در اسلام ادامه داد: در مکتب اسلام برپایی سفره‌ های احسان و نیکوکاری دارای اجر و پاداشی بی‌پایان است، به طوری که در خطبه شعبانیه نیز آمده است، هر کس در ماه رمضان افطاری به یک فرد بدهد، خداوند گناهان او را می‌بخشد و او را از آتش دوزخ رهایی می‌دهد.

مدیر کل اوقاف قزوین در پایان یادآور شد: مدعوین سفره های افطاری خیریه ها، نیازمندان، فعالان قرآنی و عموم مردم هستند.