به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ صبح امروز هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین با حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین، قاسمی مسوول حفاظت اطلاعات دادگستری استان دیدار کردند.

"محمد کریم کاظم پور" رئیس خانه مطبوعات استان قزوین در این نشست گزارشی از وضعیت مطبوعات استان قزوین ارائه داد و هر کدام از اعضای هیات مدیره نقطه نظرات خود را با متولی دستگاه قضا در استان در میان گذاشتند.

در این دیدار امیررجبی سرپرست خبرگزاری برنا و عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین خواستار جلوگیری از ایجاد رانت خبری در بین رسانه ها و خبرگزاری های استان و عدالت رسانه ای شد.

سرپرست خبرگزاری برنا با اشاره به فشار فراوان به مطبوعات و رسانه های مجاز داخلی  افزود: وقتی که کانال های خبری شبکه های مجازی بدون هیچ مسوولیت و محدودیتی به انتشار اخبار مختلف و  بعضا کذب ومتنوع با سرعت بالا و... می پردازند، مخاطب زیادی هم جلب می کنند. از سوی دیگر  رسانه های داخلی مجازی و مکتوب باید با محدودیت های فراوان به انتشار خبرهای کلیشه ای و دسته چندم روی بیاورند و با ادامه این روند مخاطب خود را ازدست می دهند و بازی را در فضای رقابتی به این شبکه های بعضا معاند می بازند و مردم و مخاطبین به این کانال های بی نام و نشان به عنوان مرجع اطلاعات و اخبار توجه می کنند که این روند مهمترین تهدید در حوزه اطلاع رسانی است.

عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان قزوین ادامه داد: ما به نمایندگی از رسانه های استان انتظار داریم یک عدالت رسانه ای در توزیع اخبار دسته اول و دسترسی به منابع خبری در دستگاه قضایی استان ایجاد شود تا خبرگزاری و رسانه های مجاز کشور حداقل به منابع و اخبار دسته اول دست پیدا بکنند و بساط هرگونه رانت خبری و رسانه ای در استان برچیده شود.

قدرتی (2)

امیررجبی در ادامه از تعامل سازنده دستگاه قضایی استان و روابط عمومی اداره کل دادگستری و دادستانی قزوین با رسانه ها تشکر کرد و خواستار توزیع عادلانه آگهی های دستگاه قضایی در بین روزنامه های استان شد.

مشروح این خبر بزودی منتشر می شود.

قدرتی (3)