به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین در جلسه بررسی امکان مشارکت سرمایه گذاری در استان، اظهار کرد: دولت احیای واحدهای راکد و نیمه فعال را در اولویت کاری خود قرار داده و همه مدیران دستگاه های اجرایی نیز در این امر باید فعال تر از گذشته عمل کنند.

معاون اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: سال گذشته با برنامه ریزی های صورت گرفته 60واحد تولیدی غیر فعال به چرخه تولید بازگشتند و در سال جاری نیز پیش بینی می شود 100واحد تولیدی نیمه فعال به تولید بازگردند.

حبیبی با اشاره به اینکه امروز برای بازگشت و تبدیل شدن به قطب اقتصادی بیش از هر چیز دیگری نیازمند سرمایه گذاری در استان هستیم، افزود: با توجه به محدودیت های منابع آبی منطقه، اولویت احیای واحدهای تولیدی با مصرف آب کم است.

به گفته وی، تمامی واحدهای تولیدی با بروز رسانی صنایع خود می توانند به عنوان بازویی قدرتمند در عبور از بحران های ایجاد شده، عمل کنند.

این مسوول با اشاره به حساسیت ستاد سرمایه گذاری استان در موارد مختلف، اضافه کرد: توجه به اراضی کشاورزی و حفظ محیط زیست از اصلی ترین موارد ایجاد صنایع و سرمایه گذاری در بخش صنعت به شمار می روند و در صورت رعایت نشدن هر یک از آنها امکان سرمایه گذاری داده نخواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: در حال حاضر صنایعی مانند پتروشیمی و فولاد علاقه مند به سرمایه گذاری در استان قزوین هستند؛ اما به دلیل آلودگی های زیست محیطی و مصرف بالای آب، از سرمایه گذاری های آنان جلوگیری به عمل آمده است.

در ادامه این نشست مشکلات شرکت کیان ماشین برنا و احیای واحد تولیدی کاغذ الموت برسی شد.

واحد یاد شده در صنایع تولید کاغذ، بسته بندی و کارتن فعالیت داشته و زمینه ایجاد 650فرصت شغلی در شهرستان آبیک را نیز دارد.

حبیبی2