به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمد درافشانی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در مراسم اختتامیه هشتمین دوره مسابقات شطرنج کشوری جام شهید رجایی افزود: در راستای گسترش ورزش شطرنج بودجه خوبی نیز برای توسعه این ورزش و همچنین برگزاری مسابقات شطرنج به صورت منطقه ای و استانی  در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: شطرنج از جمله ورزش هایی است که می تواند به شادابی و نشاط جامعه کمک نماید چرا که در همه فضاها و درهر ساعت از شبانه روز می توان این ورزش را به ویژه در کانون گرم خانواده انجام داد.

این مسئول با بیان این مطلب که شورای شهر پنجم قزوین نگاه ویژه به ورزش به ویژه ورزش های همگانی دارد، گفت: سوق دادن شهروندان به سمت انجام ورزش های همگانی در بوستان های شهر قزوین از جمله اهداف مهم مدیریت شهری در حوزه توسعه ورزش است.

درافشانی در پایان افزود: برنامه های ورزشی خوبی به منظور ایجاد نشاط اجتماعی و پویایی در سطح شهر تا پایان سال توسط مدیریت شهری پیش بینی شده است که به طور قطع حضور پرشور شهروندان در این برنامه ها بر انگیزه مدیران جهت برگزاری هر چه بهتر، بیشتر و پربارتر برنامه های می افزاید.

هشتمین دوره مسابقات شطرنج کشوری جام شهید رجایی از ۱۰ تا 16مرداد ماه در دو جدول ویژه ریتینگ داران بین المللی زیر ۲۱۰۰ کشور و ویژه رده‌های سنی زیر ۱۴ سال آزاد کشور برگزار شد.

فرهنگی ورزشی2