به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در دیدار با مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در قزوین که در دفتر مدیر استان قزوین صورت گرفت ضمن تقدیر و تشکر از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران خدمات این بانک را متمایز برشمرد و بیان داشت: بی شک جذب بیشترین منابع قرض الحسنه در استان در میان بانکهای تجاری و باسابقه نشانگر اعتماد مردم به این بانک است.

وی ضمن تقدیر از خدمات این بانک در استان قزوین خاطرنشان کرد: توسعه بانکداری قرض الحسنه می تواند زمینه ساز رفع فقر و کاهش فاصله طبقاتی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین افزایش نظارت بانکی را زمینه ساز رفع تبعیض در نظام بانکی برشمرد و بیان داشت: در خصوص رعایت نرخ سود مصوب و نحوه مصرف تسهیلات بانکی نظارت بیشتر به شدت احساس می شود.

 حسن میرزا عبدالهی ها مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در قزوین هم در این دیدار ضمن خیر مقدم، گزارشی از خدمات این بانک در استان قزوین ارایه کرد.

میرزا عبدالهی ها عنوان کرد: از ابتدای سال 96 تاکنون 1014فقره وام قرض الحسنه ازدواج، 109فقره وام اشتغال زایی زندانیان آزاد شده، 160فقره وام به مددجویان کمیته امداد، 21فقره وام به مددجویان سازمان بهزیستی، 156فقره وام به زنان سرپرست خانوار با معرفی سازمان ها و نهادهای مختلف در راستای کاهش فاصله طبقاتی و انجام مسوولیت اجتماعی توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان قزوین پرداخت شده است.

 وی اضافه کرد: تعداد 67709فقره وام تامین هزینه های درمان، رفع نیازهای ضروری، تامین و تعمیر مسکن و ودیعه مسکن نیز به سپرده گذاران این بانک پرداخت گردیده است.

میرزا عبدالهی ها بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان قزوین با 10شعبه فعال و 10سال سابقه بانکی توانسته است بیشترین منابع قرض الحسنه را در اختیار داشته باشد و بیش از 90درصد آن را نیز در قالب وام قرض الحسنه به مردم استان ارایه کرده است.