به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ فاطمه خمسه رئیس جهادکشاورزی استان قزوین در بازدید از خبرگزاری برنا که به مناسبت روز خبرنگار و به همراه مدیر روابط عمومی و جمعی از همکاران صورت گرفت؛ با تبریک روز خبرنگار به مسئول و کارکنان خبرگزاری اذعان کرد: امیدواریم رسانه ها نسبت به انتشار اخبار خوب جهت امیدبخشی به مردم اقدام کنند که البته خبرگزاری برنا در این زمینه موفق و سرآمد بوده است.

رئیس جهادکشاورزی قزوین اظهارکرد: از مجموع 489هزارهکتار اراضی کشاورزی استان قزوین 229هزار هکتار قابلیت آبیاری تحت فشار را دارند که از سال گذشته تاکنون 11هزارهکتار آن در دست اجراست.

خمسه گفت: خوشبختانه در زمینه آبیاری تحت فشار از برنامه پیش بینی شده عقب نیستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در زمینه کالاهای اساسی دچار افزایش قیمت نخواهیم شد افزود: به گفته وزیر جهادکشاورزی تا فروردین ماه افزایش قیمتی در این زمینه نخواهیم داشت.

رئیس جهادکشاورزی قزوین با بیان اینکه بیش از 8هزارتن از کشاورزان گندم خریداری شده، گفت: تا پایان مردادماه درصدد هستیم تا 10هزارتن دیگر نیز خریداری کنیم.

خمسه اذعان کرد: خوشبختانه مشکل خاصی در برداشت گندم نداشتیم و در بحث مرغ و گوشت و محصولات پروتئینی نیز ذخیره سازی خوبی در کشور انجام شده است.

وی با اشاره به بحث تحریم ها اذعان کرد: در بحث تحریم ها وارد یک جنگ اقتصادی شده ایم و باید تلاش خود را در این زمینه مضاعف کنیم.

رئیس جهادکشاورزی قزوین اعلام کرد: به دنبال افزایش اعتبارات مربوط به هزینه تمام شده پروژه های آب و خاک هستیم تا هرچه بهتر و سریع تر انجام شود.

خمسه با اشاره به اولویت های این سازمان اعلام کرد: استفاده از زنان و جوانان جزو برنامه های ما بود که محقق شد و در سیاست های کلی سن گندم هم موفق عمل کردیم و استان قزوین رتبه آخر مبارزه با آفات گندم بود که خوشبختانه هم اکنون با کار فشرده طی سه ماه پایانی سال گذشته برنامه اقتصاد مقاومتی را در این سازمان اجرا کردیم.

وی ادامه داد: امسال هم پروژه هایی بیشتر از برنامه اقتصاد مقاومتی تحویل خواهیم داد.

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی دفتر الگوی کشت در این سازمان افزود: خوشبختانه دفتر الگوی کشت در این سازمان ایجاد شد و از کشت محصولات پرآب در استان جلوگیری می کنیم.

خمسه اذعان کرد: همچنین کشت پاییزه را براساس الگوی کشت انجام می دهیم و درصدد هستیم میزان کشت را کاهش ولی کیفیت آن را افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: در استان 50درصد کشت پاییزه و 39درصد کشت تابستانه داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: تا سال گذشته حداقل 13هزار هکتار کشت سیفی جات در استان داشتیم ولی امسال این کار را محدود کردیم و تنها 8500هکتار از اراضی استان به زیر کشت سیفی جات رفته است.

 خمسه ادامه داد: همچنین در بحث گلخانه ها هم گام بلندی برداشته ایم و توسعه گلخانه ها را در دستور کار داریم و از سرمایه گذاران برای احداث گلخانه حمایت می کنیم.

وی افزود: شهرک گلخانه ای دهک در زمینی به مساحت 71هکتار ایجادشده و سرمایه گذار این پروژه متعهدشده تا 45گلخانه را تحویل دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: در شهرک گلخانه ای تازه آباد هم سرمایه گذار واردشده و امیدواریم در این زمینه هم اتفاق خوبی بیفتد.

خمسه درخصوص سرمازدگی محصولات هم اظهارکرد: متاسفانه امسال بیشترین میزان سرمازدگی را در استان داشتیم و در همین زمینه 1881 میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: بر اثر سرمازدگی محصولاتی مانند پسته کمتر از سال های گذشته خواهدبود و 50درصد آسیب سرما به این محصول بوده است.

خمسه تصریح کرد: سال گذشته وضعیت بغرنجی در زمینه آنفلوآنزا داشتیم ولی خوشبختانه امسال جزو استان های پایلوت واکسیناسیون طیور هستیم و تاکنون 5میلیون واکسن تزریق شده و صحبت شده تا 5میلیون دیگر هم تزریق شود.

امیر رجبی مسئول خبرگزاری برنا قزوین هم در این دیدار ضمن تقدیر از توجه سازمان ها به حوزه رسانه گفت: جهاد کشاورزی حوزه بسیار مهمی است که در زمینه های مهم مانند مرغداری و دامداری می تواند تاثیرگذار باشد و به معیشت مردم کمک کند.

IMG_1976