به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت‌الاسلام محسن کرمی معاون دادستان ‌قزوین با اعلام این خبر گفت: 20هزار وسیله خانگی در یک انبار ‌حبوبات احتکار شده بود که شناسایی شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: انبار آبیک جهت پاک کردن حبوبات کاربرد دارد.

حجت‌ الاسلام کرمی اظهار داشت: موضوع عدم عرضه کالا و احتکار پیچیده نبوده و اگر اهتمام مسئولان در میدان وجود داشته باشد، می‌توان آنرا کنترل و مدیریت کرد.

وی ادامه داد: بازرسی‌ های مطلوبی از انبارها به عمل آمده است اما باز هم از برخی انبارهای مجاز بازدید نشده در صورتی‌که باید این امر به صورت مکرر صورت گیرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین بیان کرد: طبق آنچه در سامانه انبار‌ها ثبت شده است، انبار آبیک جهت پاک کردن حبوبات بوده در صورتی که بیش از 20هزار وسیله خانگی در آنجا احتکار شده بود و اگر این انبار‌ها مجاز بوده اما موجودی کالای خود را در سامانه اعلام نکنند، غیرمجاز به شمار می‌ روند.

وی تصریح کرد: برخی از کالاها در گمرک مانده و ترخیص نشده‌اند در صورتی‌ که این کالاها بدون هیچگونه نظارتی با قیمتی چند برابر در بازار عرضه می‌ شوند و باید گمرک در این چنین موارد ورود و مدیریت کند.

حجت‌ الاسلام کرمی ردیابی و آگاهی از محل تخلیه کالاهای تمامی باراندازها را از وظایف گمرک عنوان کرد تا نظارت دقیق صورت گیرد.

وی گفت: قزوین یک استان صنعتی بوده اما تولیدات کارخانه‌ ها به بازار عرضه نمی‌ شود که باید سازمان صنعت، معدن و تجارت با ورود در این عرصه، از واحد‌های تولیدی نظارت به عمل آورد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: صنف طیور در معرض ورشکستگی کامل است زیرا نهاده‌ های دامی در استان به علت احتکار به قیمت غیرقانونی به فروش رفته و صنعت مرغ و تخم‌ مرغ تمایلی به سرمایه‌ گذاری در این عرصه ندارند.

معاون دادستان