به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منصور جلیلوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان با اشاره به برگزاری آموزش های مهارتی ویژه زندانیان گفت: طی 4ماهه نخست سال جاری به میزان 50هزار و 216نفرساعت آموزش در زندان مرکز چوبیندر، زندان مرکزی بوئین زهرا، کانون اصلاح و تربیت و اردوگاه کاردرمانی آراسنج برای 399 نفر برگزار شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین افزود: در این استان نیز در راستای سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به آموزش زندانیان، معتادین درمان یافته و آسیب دیدگان اجتماعی برنامه ریزی لازم صورت می پذیرد که در سال 96 به میزان 128هزار و 305نفر ساعت آموزش مهارتی در زندان های استان اجرایی شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 116درصد آموزش به زندانیان محقق شد و تعداد یک هزار و 59نفر از زندانیان مهارت های مورد نیاز را فرا گرفتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین در ادامه افزود: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشور، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.

جلیلوند با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در جلوگیری فرد از گرایش به اعتیاد و بزهکاری گفت: سازمان های اجتماعی بدنبال این هستند که با سواد آموزی و جلب زندانیان در تحصیلات رسمی و حتی آکادمیک و به خصوص مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در فرد، ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آن، از روی آوری مجدد به تخلف جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: به منظور توسعه کارآفرینی، حمایت از افراد واجد شرایط بیکار، اشتغال اقشار آسیب پذیر و پیشگیری از وقوع جرم توسط زندانیان آزاد شده یا خانواده زندانیان این قشر از افراد، یکی از گروه های هدف آموزش های فنی و حرفه ای می باشند.

در پایان نشست امضای تفاهم نامه همکاری مذکور، دو طرف اظهار امیدواری کردند که در سال 97 نیز همانند سال گذشته با همکاری و هم افزایی متقابل، آموزش های مورد نیاز این قشر به منظور ایجاد روحیه کار و کار آفرینی و جلوگیری از بازگشت به زندان ارائه شود.