به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محبی معاون امور فرهنگی کمیته امداد قزوین با اعلام این خبر گفت: ارائه خدمات فرهنگی به سه هزار و 123مددجوی تحت حمایت، واکسینه شدن آنان در مقابل تهاجم فرهنگی و آسیب‌ های اجتماعی را در بردارد.

محبی ابراز کرد: خدمات فرهنگی این نهاد شامل برگزاری دوره های آموزش خانواده، فعالیت‌ های قرآنی، کلاس‌ های آموزشی کانون‌ های فرهنگی، تربیتی و برگزاری اردوهای مختلف است.

وی بابیان اینکه در سه ماهه نخست امسال به سه هزار و 123مددجوی تحت حمایت خدمات فرهنگی ارائه شده است افزود: کمیته امداد قزوین به این منظور نزدیک به 850میلیون تومان اعتبار از منابع دولتی و داخلی خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در سه‌ ماهه نخست امسال دو هزار مددجو از خدمات آموزش خانواده متناسب با گروه سنی و جنسیت بهره‌ مند شدند.

محبی با بیان اینکه کمیته امداد درصدد است با ترویج فرهنگ قرآنی مشکلات مددجویان را تا حد ممکن کاهش دهد افزود: 350مددجو از فعالیت‌ های مختلف قرآنی مانند آموزش، حفظ، ترتیل، روانخوانی و مفاهیم بهره‌ مند می‌ شوند و در مسابقات مختلف شرکت می‌ کنند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین با اعلام اینکه پیوست فرهنگی در تمام خدمات حمایتی به مددجویان ارائه می‌ شود ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال پنج دوره اردوی آموزشی و تربیتی برای مددجویان برگزارشده است که در تمامی آن‌ ها پرداختن به امور فرهنگی در رأس قرار داشته است.

وی به برگزاری اردوی زیارتی و سیاحتی اشاره کرد و یادآور شد: طی سه ماهه اول سال جاری 106نفر از مددجویان به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شده‌ اند.