به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که به مناسبت فرارسیدن 21مرداد ماه روز ملی حمایت از صنایع کوچک و با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس و خبرنگاران استان در محل کسب و کار کاسپین برگزار شد با تبریک این روز و همچنین روز خبرنگار اظهار کرد: شهرک انرژی بعنوان بیستمین شهرک صنعتی در قزوین ساخته می شود.

خانپور به ارائه آماری درخصوص شهرک های صنعتی استان پرداخت و گفت: هم اکنون 19شهرک و ناحیه صنعتی در استان قزوین فعال هستند که 15شهرک و ناحیه صنعتی توسط دولت و شرکت شهرک های صنعتی قزوین اداره می شوند.

وی اذعان کرد: در بخش دولتی 4589هکتار زمین در اختیار داریم که 770هکتار از آن دارای سند تفکیکی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین ادامه داد: از این میزان 1984هکتار در فاز عملیاتی است و کل مساحت اراضی صنعتی 1293هکتار است.

خانپور با اشاره به انعقاد 49قرارداد با سرمایه گذاران افزود: تاکنون 55هکتار زمین به متقاضیان تحویل دادیم.

وی اذعان کرد: تمام واحدهای صنعتی استان به تمامی زیر ساخت ها مجهز شده اند و سه تصفیه خانه فعال در حیدریه و لیا و کاسپین داریم.

این مقام مسئول ادامه داد: دو مدول صنعتی در لیا و کاسپین درحال اجرا هستند و در خرمدشت و آراسنج هم مشغول گرفتن پیمانکار برای آغاز پروژه هستیم.

خانپور با اشاره به وجود 182هکتار فضای سبز در شهرک های صنعتی قزوین تصریح کرد: رایزنی برای احداث شهرک صنفی (انتقال واحدهای مزاحم به خارج از شهر) آغاز شده است که امیدواریم این پروژه نیز هرچه سریع تر آغاز شود.

وی همچنین گفت: 47واحد که صاحبان آنها توانایی اداره واحدهای خود را نداشتند به سرمایه گذاران واگذار شد.

 این مقام مسئول از انتخاب شهرک صنعتی کاسپین بعنوان شهرک صنعتی برتر کشور هم خبرداد و گفت: 10تیر ماه شهرک صنعتی کاسپین بعنوان شهرک صنعتی برتر کشور انتخاب شد که این انتخاب نشان دهنده ظرفیت بالای این شهرک صنعتی است.

خانپور با اشاره به رتبه اول استان قزوین در جذب سرمایه گذار اذعان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری موفق به کسب رتبه اول جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی شدیم.

وی از فراهم شدن امکان فروش اینترنتی زمین طی روزهای آینده هم خبرداد و گفت: فروش اینترنتی زمین صنعتی را برای اولین بار در استان قزوین شروع می کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین اذعان کرد: از ابتدای سال 96 تا چهارماهه نخست سالجاری 160سرمایه گذار را در شهرک های صنعتی قزوین جذب کرده ایم.

خانپور اذعان کرد: 43میلیارد تومان طی امسال در شهرک های صنعتی قزوین برای تجهیز زیرساخت ها اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: تا الان 5/15میلیارد تومان برای پیمانکاران این پروژه ها هزینه شده است و آنها مشغول بکار هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این زمینه سال96، 32میلیارد تومان هزینه کرده بودیم که افزایش اعتبار زیرساخت ها نشان از اهمیت این بخش دارد.

خانپور با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک در مصلای تهران افزود: این نمایشگاه از اهمیت فراوانی برخوردار است و استان قزوین بعد از تهران رتبه دوم بیشترین حضور در این نمایشگاه را در اختیار دارد.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از تعدادی از خبرنگاران استان تجلیل شد.

بازدید از یک واحد تولیدی فعال در زمینه بسته بندی آخرین بخش از این مراسم بود.

در خاتمه خبرنگاران استان قزوین به همراه مسئولان عکس دسته جمعی گرفتند.