به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست شورای مسئولان قضایی استان که در سالن جلسات اداره کل زندان های قزوین برگزار شد گفت: مخلان نظام اقتصادی باید به مردم و جامعه معرفی شوند چون در برخی از احتکارهای اخیر مشاهده شد که بعضی از افراد ذی نفوذ نیز در این اقدام ناپسند دست داشتند.

وی افزود: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و کسانی که به دنبال اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند جدی است و بر اساس قانون با این افراد برخورد و در مقابل آنان با قاطعیت ایستادگی خواهد کرد.

رییس کل دادگستری قزوین خاطرنشان کرد: امروز شرایط اقتصادی کشور بسیار حساس است و باید همه دست به دست هم دهیم تا از این بحران اقتصادی پیش آمده به سلامت عبور کنیم اما متاسفانه برخی زیاده خواهان خود را در کنار دشمن قرار می دهند و با بعضی اقدامات خود به دنبال سودجویی و اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که به واقع این اقدامات آنان خیانت به نظام و مردم است.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: هشدارها قبلا توسط دستگاه قضایی به احتکار و اختفا کنندگان کالا داده شده است و از این پس احتکار کنندگان منتظر برخورد سخت و بدون اغماض دستگاه قضایی باشند و انتظارمان این است سازمان تعزیرات اشد مجازات قانونی را برای این افراد در نظر بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تاکید کرد: امروز باید همه با اقتصاد مقاومتی در مقابل جنگ اقتصادی دشمن بایستیم و نگذاریم دشمن از این طریق به ما لطمه ای وارد کند و لازمه تحقق این امر مهم همسویی و در کنار هم بودن مردم و مسئولان است.

رییس شورای مسئولان قضایی استان در ادامه بیان داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند، دستگاه قضایی همه تلاش خود را برای مقابله با مفسدان اقتصادی، مخلان بازار و محتکران به کار گرفته است و در مسیر قانون با تمامی آنها برخورد خواهد کرد و به همه مسئولان هشدار می دهیم که برای حمایت از مخلان و مفسدان اقتصادی خود را واسطه آنان با دستگاه قضایی قرار ندهند.

رییس کل دادگستری قزوین در پایان خاطر نشان کرد: شعبه ویژه رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی در استان قزوین تشکیل و این قبیل پرونده ها توسط قضات مجرب و به سرعت رسیدگی خواهد شد.