به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اشتفان شولتز، سفیر کشور اتریش در نشست مشترک با دکتر صفری شهردار قزوین، رئیس شورای اسلامی شهر و مدیران شهری بیان کرد: ‌شهر قزوین از ظرفیت های بالقوه ای در زمینه فرهنگی، علمی و اقتصادی برخوردار است و باید زمینه برای تدوین برنامه مدون برای همکاری های مشترک فراهم شود.

شولتز اذعان کرد: فرهنگ شهر قزوین می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرها باشد.

سفیر کشور اتریش ادامه داد: تلاش کشور اتریش بر این است تا همکاری های خارج از پایتخت ایران را گسترش دهد و ظرفیت های دیگر استان های ایران را شناسایی کند.

وی افزود: شهر قزوین از شهرهای پرظرفیت است که می توانیم در زمینه های مختلف همکاری های متعدد داشته باشیم.

شولتز گفت: در جلساتی که در شهر قزوین با مسوولان استانی و شهری داشتیم، بر همکاری در زمینه های صنعت، آب و تامین امنیت آب، حمل و نقل ریلی و انرژی های تجدید پذیر تاکید شد که کشور اتریش آماده همکاری در این زمینه ها است.

وی تاکید کرد: باید برای تدوام همکاری ها یک برنامه مدون تدوین شود.

سفیر کشور اتریش ادامه داد: کشور اتریش چند شهر از ایران را برای برگزاری فیلم های اروپایی انتخاب کرده است که شهر قزوین یکی از این شهرها خواهد بود.

وی با تاکید بر ارزیابی همکاری های این کشور با شهر قزوین در زمینه های مختلف گفت: کشور اتریش یک کشور قابل اعتماد برای ادامه همکاری ها در زمینه های مختلف است.

وی افزود: کشور اتریش اعتقاد راسخ به کشور ایران برای همکاری دارد و این سفر به شهر قزوین آغاز تدوام همکاری ها با ‌شهر قزوین است.

سفیر کشور اتریش2