به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مجمع خبرگان کشاورزی استان قزوین با حضور ادیب معاون دفتر امور تشکل‌های روستایی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران،  محمود محمودی رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین، حریری مقدم مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، حسین کاکاوند نائب رئیس مجمع خبرگان کشاورزی کشور و جمعی از مسئولان و خبرگان کشاورزی در سالن آمفی تئاتر سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد.

معاون دفتر امور تشکل‌ های روستایی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این مراسم با بیان اینکه باید نگاه برنامه ریزی شده به کشاورز داشت، تصریح کرد: به منظور استفاده از تفکر کشاورزان تشکل های اجتماعی همانند نظام صنفی و خبرگان کشاورزی تشکیل شده است.

وی بر لزوم افزایش تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: خبرگان کشاورزی تسهیل کننده روابط بین کشاورزان و دولت است و این انجمن باید تجربیات خود را در راستای افزایش تولید به کشاورزان ارائه دهد.

نائب رئیس مجمع خبرگان کشاورزی کشور هم در این مراسم بر استفاده از ظرفیت های جوانان در توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: کشاورزان باید برای رسیدن به پیشرفت با هم همدل و همزبان باشند.

بازدار مدیرعامل تعاونی مرغ تخمگذار استان قزوین هم گفت: کشاورزان با ایجاد زنجیره قوی می توانند دست دلالان را از محصولات کشاورزی کوتاه کنند تا این محصولات با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد و به سود تولیدکننده باشد.

در انتهای این مراسم؛ از بین 18 نفر کاندیدا، 5 نفر به عنوان اعضای هیات مدیره و یک نفر به عنوان بازرس انتخاب شدند.

بعد از رای گیری اعضا و شمارش آرا حسین کاکاوند، موسی عسگری، رضا صادقی، خانم مافی زاده و شهرام شاهین فر به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و بیت الله نظری به عنوان بازرس انتخاب شدند.

محمد سعدیان و گل محمد رحیمی به عنوان اعضای علی البدل و جعفر قهرمانی هم به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.