به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین در کنگره سه هزار شهید استان گفت: روند برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان نیازمند بازنگری است.

وی افزود: ادارات و دستگاهها نسبت به نصب پوستر و اطلاع رسانی مناسب برای کنگره سه هزار شهید استان اقدام کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کمی نسبت به برنامه زمان بندی عقب هستیم، همچنین تهیه و ارائه محتوای مورد نیاز برای پوسترها و بیلبوردها نیاز به هماهنگی مدیریتی دارد که باید با اهتمام هرچه بیشتر مسئولین دبیرخانه انجام شود.

وی افزود: با توجه به فرصت کمی که تا برگزاری کنگره باقی مانده نیاز است وقت بیشتری برای آن گذاشته و مطابق برنامه زمان بندی پیش برویم.

این مقام مسئول تاکید کرد: نحوه برگزاری و تصمیماتی که از قبل برای کنگره داشته ایم با توجه به شرایط و مشکلات اقتصادی فعلی، نیاز به بازنگری و مهندسی ارزش دارد، در سال گذشته این تصمیمیات با دیدگاه و شرایط دیگری اتخاذ شده و نمی توان با همان تصمیمات قبلی برای برگزاری کنگره اقدام کرد.

فرخزاد تصریح کرد: می توان با استفاده از روش های جایگزین کم هزینه تر و استفاده از ابتکار عمل و ظرفیتهای موجود مراسم را برگزار و از اجرای طرحها با هزینه های گزاف جلوگیری کرد.

وی افزود: طراحی داخل نمایشگاه و اجرای سقف نیاز به دوام زیاد ندارد و می توان با استفاده از لوازم کم هزینه تر طرح مورد نظر را اجرا کرد.

معاون عمرانی استاندار قزوین خاطر نشان کرد: دستگاههای متولی امر از جمله بنیاد شهید، بیشتر همکاری کنند و همچنین تشکیلاتی مثل قرارگاه خاتم، بنیاد برکت، آستان قدس و خیرین استان نیز از ظرفیت های خوبی برخوردار هستند که می توان از آن استفاده کرد.

در ادامه قاسمی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنگره باید گام های بیشتری برداریم.

وی افزود: تمام وظایف محوله به سازمان زیباسازی در خصوص کنگره از جمله آماده سازی و نصب شناسنامه شهدا، پرچم ها و نیز فضاسازی طرفین عرشه پل ها و اجرای نقاشی دیواری انجام شده اما در برخی موارد هنوز محتوای مورد نیاز را دریافت نکرده ایم.