به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ ذوالقدر رییس اداره بحران شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل، با هدف اولویت قراردادن ملاحظات پدافند غیرعامل و افزایش مشارکت‌های اجتماعی در حوزه پدافند غیرعامل، سناریویی جهت اجرا به واحد پدافندغیرعامل استانداری ارائه شد.

ذوالقدر بیان کرد: در روز شنبه، دوازدهم آبان ماه سال97  یک رزمایش پدافندی با حضور تمامی دستگاه‌های امدادرسان در یکی از مدارس شهر قزوین انجام خواهد شد. 

وی هدف از اجرای این مانور را تداوم خدمات ضروری، تامین نیازمندی‌های مردم و ارتقاء توان نیروهای شهرداری در شرایط بحرانی اعلام کرد و افزود: امیدواریم با ایجاد وحدت و همدلی و ایجاد هماهنگی در بین ارگان‌های مختلف در خصوص کاهش صدمات و خطرات احتمالی در زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشیم.

این مقام مسئول با ارائه تعریفی از پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که مستلزم به کارگیری جنگ افزارنبوده و با اجرای آن می‌توان از واردشدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

ذوالقدر با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی و ایجاد باور در میان مدیران و در سطح جامعه مبنی بر پذیرش پدافند غیرعامل به عنوان یک ضرورت، نهادینه سازی رعایت اصول و ضوابط پدافند غیرعامل، از جمله برنامه‌هایی است که می‌توان نسبت به اجرای آن اقدام کرد.

رییس اداره بحران  شهرداری قزوین اذعان کرد: به منظور ارتقای توان عملیاتی نیروهای شهرداری از جمله سازمان‌های وابسته معاونت خدمات شهری، جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های امدادرسان و ستاد مدیریت بحران شهرداری در سالن جلسات معاونت خدمات شهری برگزار شد.