به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ درحالی‌که چندی پیش، ضرب و شتم یک خبرنگار، قزوین را در صدر اخبار رسانه‌های فرامرزی قرار داده‌ بود، اکنون پیمان پژمانفرد مدیر شهرداری منطقه یک قزوین اعلام کرده، خبرنگار صدا و سیما به دلیل مشارکت با متخلفان ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز با قرارتامین آزاد است.

پژمانفرد در ادامه بیان کرده است: خبرنگار صدا و سیما با گل و شیرینی که البته مورد تقدیر است، نمی تواند موضع  شهرداری را در  برخورد با تخلفات تغییر داده و حرکت زشت تغییر کاربری‌های غیرمجاز زمین‌های کشاورزی  و ساخت و سازهای غیر قانونی را  از اذهان پاک کند.

گرچه این مدیر شهری به جزییات اشاره نکرده؛ اما گفته می‌شود یحیی درزجینی، خبرنگار با وساطت یکی از اعضای شورای شهر الوند تقاضای ملاقات با شهردار قزوین را داشته که مورد پذیرش قرار نگرفته است.

براین اساس، با همراهی یکی از مالکان پرونده تخلف در زمین‌های کشاورزی، در دفتر مسئول اجرائیات منطقه یک شهرداری حاضر شده و تقاضای رضایت شهرداری را در این ماجرا داشته است.

با وجود این، مدیر شهرداری منطقه یک قزوین خاطر نشان کرده‌ است: شهرداری قزوین با توجه به گزارش نیروی انتظامی و  بررسی‌ های قضایی در مورد حضور پرابهام خبرنگار صداوسیما در محل؛ تخلف را به مراجع قضایی واگذار کرده که پس از اعلام نتیجه، به اطلاع افکار عمومی رسانده می‌شود.

این مدیر شهری، ابراز امیدواری کرده‌ است که مسئولان محترم(دستگاه قضا) با افرادی که قصد سوء استفاده از جایگاه والای خبرنگاری دارند، برخورد کرده و اجازه ندهند که به این جایگاه خدشه وارد شود.

ح3