به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ نصرت اله علیرضایی دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین در نامه‌ای خطاب به مدیران سازمان ها، ادارات و نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی استان  با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای استان اظهارکرد: کمترین کار و کوچکترین گام برای برگزاری کنگره ملی 3000شهید استان، فضاسازی و تبلیغات محیطی است که امیدواریم مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به این امر مبادرت کنند.

وی در این نامه آورده است: کنگره ملی بزرگداشت 3000شهید استان قزوین همراه با اجلاسیه‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری طی روزهای 20لغایت24 آبان ماه جاری در استان برگزار خواهد شد.

در ادامه این نامه آمده است: تجلیل و تکریم مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های این مسافران سبک بال وادی عشق و معرفت الهی، پاسداری و انتقال میراث معنوی و اخلاقی دفاع مقدس به  عنوان یک گنجینه اثربخش و ماندگار و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بویژه در بین نسل جوان  از جمله اهداف  برگزاری این کنگره است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین در ادامه این نامه مرقوم کرده است: حداقل انتظاری که از مدیران محترم سازمان‌ها و نهادها می‌رود بسترسازی، همراهی و انجام هماهنگی های لازم درخصوص فضاسازی و انجام تبلیغات محیطی، اطلاع رسانی مطلوب به منظور بسیج افکار عمومی،کارکنان و ارباب رجوع در جهت برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر این کنگره ملی  در استان قزوین می باشد.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین در پایان با تاکید بر فضاسازی و تبلیغات محیطی و رسانه ای این رویداد فرهنگی خواستار توجه و  هماهنگی مدیران در این زمینه شد.

علیرضایی در این نامه بر انجام فعالیت هایی چون نصب بنر در جلوی درب ادارات و سازمان‌ها با موضوع و مضمون برگزاری کنگره، تغییر فرمت و ظاهر پایگاه اطلاع رسانی دستگاه‌ها براساس لوگو و پوستر کنگره، مصاحبه مدیریت و کارکنان ایثارگر با روابط عمومی دستگاه و رسانه‌ها پیرامون برگزاری کنگره، ترویج گفتمان ایثار و شهادت و خاطرات ایثارگری، درج شعار کنگره در سربرگ مکاتبات اداری، سرکشی و دیدار با ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدای سازمان  و در نهایت بکارگیری و فعال کردن ظرفیت‌های فرهنگی، اطلاع رسانی، تبلیغی و هنری دستگاه در جهت فضاسازی و ایجاد آمادگی برای افکار عمومی در برگزاری کنگره ملی شهدای استان قزوین تاکید و تصریح کرده است.

این نامه برای مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، روسای دانشگاه‌ها، مدیران عامل بانک‌ها و شهرداران استان ارسال شده است.