به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی صفری شهردار قزوین با صدور بیانیه‌ای بمناسبت فرارسیدن ۱۳آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز اظهارکرد: ۱۳آبان برگ زرینی در حساس ترین مقاطع و یادآور حوادثی سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک سرفصل نوینی از صف‌ آرایی جبهه حق و حقیقت و مبارزه بی‌امان ملت ایران در برابر جبهه استکبار و سلطه است.

متن پیام به این شرح است:

در این روز بود که زوایای مختلفی از مقاومت و پایدارى ایرانیان در برابر استکبار جهانى آشکار شد. تبعید حضرت امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام (ره) و شهادت دانش آموزانی که فریاد ظلم ستیزی سر می‌دادند، از جمله حوادث این روز پر افتخار است.

در این روز تاریخی و حماسی، همبستگی مردم مسلمان و انقلابی و خروش دانش آموزان و دانشجویان با بصیرت و پیروی از حضرت امام خمینی (ره) همینه پوشالی آمریکا را در هم شکست و عظمت انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان داد.

اینجانب با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و این روز بزرگ که یاد آور معرفت و بصیرت دانش آموزان و دانشجویان در عرصه مبارزه با استکبار و بیدادگری است، از عموم مردم شریف قزوین دعوت می‌کنم در مراسم راهپیمایی سیزده آبان حضوری چشمگیر و گسترده داشته باشند تا همگی ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برائت و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کنیم.

علی صفری

شهردار قزوین