به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی رییس کل دادگستری قزوین شامگاه دوشنبه در دیدار با مردم شریف قزوین که در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر قزوین برگزار شد، گفت: تشکیل 260هزار پرونده قضایی در استان نگران کننده است و باید با همکاری همه دستگاهها و نهادها برای کاهش آنها اقدام کرد.

وی افزود: در سال96 برای هر پنج نفر از مردم قزوین یک پرونده تشکیل شده و بیش از یک میلیون مراجعه به دستگاه قضایی صورت گرفته است.

این مقام قضایی اذعان کرد: باید همه مسئولان آستین‌ها را بالا زده و برای مقابله با جریان آسیب‌های اجتماعی وارد عمل شویم.

حجت الاسلام قدرتی خاطرنشان ساخت: با تمامی تلاش‌ها و تهاجم‌های فرهنگی دشمنان، باز رویش‌های نظام بیش تر از ریزش‌ها بوده است ولی در هر حال وجود 260هزار پرونده و چهار هزار زندانی در استان نگران کننده است.

وی با اشاره به راهکار مقابله با آسیب‌های اجتماعی، افزود: طبق فرموده قرآن کریم راه حل نجات و صلاح جامعه از مفاسد و جرایم اجتماعی ایمان و عمل صالح است که اگر این دو گوهر گرانبها به جامعه داده شود مردم به پلیس و دستگاه قضا کمتر نیاز خواهند داشت.

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: متاسفانه طبق یک دیدگاه نادرست حل همه مشکلات و مفاسد اقتصادی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی انتظار می‌رود در حالیکه باید برای حل این مشکلات همه نهادهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی محکم تر به میدان بیایند.

قدرتی ادامه داد: تشکیل شورای عالی آسیب‌های اجتماعی و حضور مقام معظم رهبری در جلسات چندساعته آن نشان می‌دهد که در موضوعات اعتیاد، فضای مجازی، طلاق، خانه‌های مجردی، حاشیه نشینی، خشونت خوب کار نشده است.

این مسئول قضایی خاطر نشان کرد: باید همه دست به دست هم داده و با اجرای عدالت جامعه را به سمت صلاح و سداد پیش ببریم.

وی با بیان اینکه باید خود مردم و تمامی دستگاه‌ها نیز به میدان بیایند افزود: آسیب‌های اجتماعی درد مشترک جامعه هستند و باید هرکس به سهم خود برای مقابله با آنها اقدام کند.

دادگستری (1)