به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ افسانه حسن نایبی سرمربی قزوینی تیم ملی بسکتبال جوانان در گفت و گوی اختصاصی با برنا با اشاره به کسب عنوان پنجمی در رقابتهای بسکتبال زیر 18سال آسیا اظهارکرد: در این رقابتها شانس کسب عنوان قهرمانی را داشتیم ولی در نهایت با بی‌تجربگی بازیکنان از این موفقیت بازماندیم.

 حسن نایبی اذعان کرد:  بعد از 41سال، برای اولین بار بود که تیم ملی جوانان در این رقابتها حضور پیدا کرد.

وی با اشاره به هم گروهی تیم ملی با هند و سنگاپور و گوام اظهارکرد: در دور گروهی یکی از زیباترین بازی‌ها را مقابل هند به نمایش گذاشتیم.

سرمربی قزوینی تیم ملی بسکتبال جوانان تاکیدکرد: عدم تجربه بین المللی بازیکنان در این بازی کار دستمان داد.

سرمربی قزوینی تیم ملی بسکتبال جوانان1

وی ادامه داد: در بازی دوم سنگاپور را با 10 و در بازی سوم هم گوام را با 50امتیاز اختلاف بردیم و در گروه خود دوم شدیم.

سرمربی قزوینی تیم ملی بسکتبال جوانان با تاکید بر قدرت تیم قزاقستان اظهارکرد: این تیم به لحاظ فیزیکی برتر از ما بود و ازطرفی هم فاطمه آقازادگان و نگین رسولی دوتن از بهترین بازیکنان ما نتوانستند در این بازی امتیازگیری کنند.

وی ادامه داد: البته آقازادگان بازیکن قزوینی ما بعنوان امتیازآورترین بازیکن دور گروهی معرفی شد که نشان دهنده شایستگی‌های این ملی پوش قزوینی است.

سرمربی قزوینی تیم ملی بسکتبال جوانان با اشاره به آمادگی خوب بازیکنان اذعان کرد: در بازی برای کسب عنوان پنجم ششمی مقابل سنگاپور عملکرد خوبی داشتیم و با شکست این تیم پنجم شدیم.

حسن نایبی با تاکید بر سطح بالای مسابقات افزود: تیم‌هایی که در این مسابقات شرکت می‌کنند همگی باتجربه هستند و حتی سوریه علیرغم ناامنی در این کشور تیم خوبی داشت.

وی تصریح کرد: مقابل هند به بی تجربگی بچه‌ها باختیم.

حسن نایبی اذعان کرد: برای این مسابقات 10اردو داشتیم درحالیکه بقیه تیم‌ها با برنامه چهارساله وارد رقابتها شده بودند.

وی تاکیدکرد: باید در ادامه برنامه محور باشیم هرچند در این رقابتها هم تمام تلاشم را کردم تا از همه بازیکنان بازی بگیرم.

حسن نایبی با اشاره به حضور تعدادی از بازیکنان این تیم در تورنمنت جهانی و غیبت در رقابتهای آسیایی گفت: این بازیکنان حق دارند تجربه بین المللی کسب کند که به همین دلیل هم با حضور آنها در تورنمنت جهانی موافقت شد.

وی اذعان کرد: اگر شانس داشتیم یک پای فینال بودیم ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

حسن نایبی درمورد عملکرد آقازادگان توضیح داد: آقازادگان همراه با تیم ملی بسکتبال سه نفره مدت زیادی در اردو و در نتیجه خسته بود و درصورتی که سال بعد بسکتبال سه نفره از پنج نفره تفکیک شود دیگر دچار این چالش‌ها نخواهیم شد.

سرمربی قزوینی تیم ملی بسکتبال جوانان3