به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مونی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در حاشیه دیدار با حضور با مردم شهر الوند که در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) این شهر صورت گرفت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری میزان مشارکت‌های مردم در طرح‌های مختلف نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 72درصد رشد داشته است.

وی با تقدیر از مشارکت مردم الوند در کمک به نیازمندان بیان کرد: استان قزوین در حوزه مشارکت برای کمک به نیازمندان از برجستگی خاصی برخوردار است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: مردم استان قزوین در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 29میلیارد و 944میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف کمک کرده‌اند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته بیش از 17میلیارد و 348میلیون تومان بوده است.

وی به تشریح وضعیت نیازمندان پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر 35هزار و 637نفر در قالب 22هزار و 285خانوار به صورت تک یا چند خدمتی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.

مؤمنی توضیح داد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این مددجویان با مشکلات متعددی درگیر هستند که مسکن، اشتغال و درمان سه مشکل اساسی این خانوادهاست از این رو با رویکرد فرهنگی برای رفع مشکلات مددجویان به خصوص این سه مانع خدمت رسانی پیگیری می‌کنیم.

وی تأکید کرد: رفع مشکل اشتغال به استقلال معیشتی مددجویان منجر شده و تأمین مسکن نیز موجب می‌شود تا این خانوارها بخش قابل توجهی از درآمد خویش را برای اجاره بهاء هزینه نکنند همچنین کمک برای درمان بیماران نیازمند نیز موجب می‌شود تا این خانوارها با شرایط بهتری به مداوای خویش بپردازند و بر درد بیماری درد دیگری افزوده نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) رویکرد توانمندسازی مددجویان را پیگیری می‌کند که در این حوزه اشتغال زایی از طریق پرداخت تسهیلات و ارائه بسته تشویقی برای کارفرمایانی که مددجویان را بکارگیری می‌کنند از رویکردهای جدی برای توانمندسازی مددجویان است.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات خرید مسکن و تعمیر و بهسازی مسکن مددجویان نیازمند از شاخص‌های عملکردی برای رفع مشکل نیازمندان است که در این بخش هم ایتام و زنان سرپرست خانوار در اولویت هستند.

مؤمنی گفت: انعقاد قرارداد با پزشکان و مراکز درمانی برای بهره مندی مددجویان از خدمات درمانی و پرداخت هزینه‌های درمانی به طور مستقیم از اقداماتی است که برای رفع مشکلات حوزه درمانی مددجویان پیگیری می‌شود.

وی یادآورشد: برای این خدمات و سایر خدمات کمیته امداد امام (ره) طرح‌هایی تعریف شده تا کمک‌های مردمی براساس نیت آنها جمع آوری و هزینه شود از این رو اقشار مختلف مردم می‌توانند با مشارکت خود زمینه ارتقای زندگی نیازمندان را فراهم کنند.