به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در حاشیه بازدید اعضا ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری قزوین از 3 واحد تولیدی در شهر محمدیه اظهارکرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی سیاسی کاری جایگاهی ندارد و اهداف فراجناحی است و نخواهیم گذاشت نگاه های سیاسی این ستاد را از اهداف اصلی خود که همان رفع موانع و مشکلات حوزه اقتصاد، سرمایه گذاری، تولید و صنعت است دور کند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی اذعان کرد: همه تلاش های ما برای ایجاد امنیت در حوزه های مختلف کشور است و یکی از عوامل مهم ایجاد امنیت اعم از اقتصادی، اجتماعی، روانی و شغلی گردش چرخ اقتصاد و صنعت در کشور است.

وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم جرائم و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند باید به دنبال رونق اقتصادی باشیم.

رییس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان مستمر مشکلات حوزه صنعت و تولید را در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی پیگیری می کند و در این خصوص اهتمام ویژه ای دارد و امیدواریم بخش عمده ای از موانع و مشکلات صنعت استان در این ستاد حل و فصل شود.

رییس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه امروز دشمن جنگ اقتصادی را آغاز کرده است تاکید کرد: باور داریم که بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به دلیل فشار ها و تحریم های دشمنان است اما با بررسی ها و بازدید هایی که داشته ایم به این تنیجه می رسیم که بخش زیادی از مشکلات اقتصادی، موانع تولید و صنعت با وحدت و همدلی مسئولان قابل گره گشایی است.

وی افزود: یکی از اهداف اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی این است که با بهره گیری از توان داخلی بتوانیم در مقابل فشار های دشمنان ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تصریح کرد: دادگستری استان به دنبال حمایت قضایی از بخش صنعت است و این موضوع به همه حوزه های قضایی استان نیز طی بخشنامه ای ابلاغ شده که به هیچ عنوان احکام قضایی موجب تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی نشود.

مقام ارشد قضایی استان تشریح کرد: به محض تشکیل پرونده در تمام حوزه های قضایی استان در خصوص مراکز تولیدی و صنعتی مراتب به حوزه ریاست و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام می شود و قبل از ارجاع پرونده های مذکور به محاکم در راستای حل و فصل از طریق سازش و یا داوری تلاش های لازم صورت می پذیرد.

وی افزود: پرونده های تشکیل شده در این حوزه به منظور تسریع در رسیدگی و رسیدگی تخصصی در شعبات ویژه و توسط قضات مجرب مورد پیگیری قرار می گیرد تا در کم ترین زمان مشکلات بخش صنعت حل شود و خللی به چرخه تولید وارد نشود.

در این بازدید رییس کل دادگستری استان قزوین، دادستان مرکز استان، معاونین قضایی رییس کل دادگستری، معاون اقتصادی استاندار، بازرس کل استان، رییس دادگستری شهرستان البرز، رییس دادگستری و دادستان محمدیه، شهردار و اعضای شورای شهر محمدیه حضور داشتند که از 3 شرکت کشت و صنعت شریف آباد، شرکت پل فیلم و شرکت هفت الماس در بخش محمدیه بازدید کردند. 

دادگستری1 (2)