به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مسعود بابایی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در نشست با اعضا کارگری مراجع حل اختلاف استان قزوین با اشاره به اهمیت آشنایی اعضا مراجع اختلاف با چهارچوب ها و موازین قانونی اظهار کرد: حل و فصل مشکلات فی مابین کارگران و کارفرمایان نه تنها رضایت جامعه هدف را در پی دارد بلکه موجب ایجاد تفاهم و همدلی و هم افزایی در سطح کارگاه شده و بر بهبود و ارتقا کیفی و کمی تولید اثر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: بنابراین اعضای مراجع حل اختلاف می‌بایست با اشراف کامل به موازین قانونی و با رعایت عدالت و انصاف و مطابق ضوابط  تمام تلاش خود را در راستای حصول توافق و سازش انجام دهند.

این مقام مسئول به اهمیت آموزش برای اعضا مراجع حل اختلاف اشاره وعنوان کرد: آنچه که اعضا مراجع نیاز به آموزش دارند در قالب کلاس آموزشی هفته ای یک روز در اختیار آنان قرارخواهیم داد.

بابایی در ادامه خاطر نشان کرد: با عنایت به اهمیت توسعه و تقویت اصل سه جانبه گرایی و تاثیر غیر قابل انکار آن بر ایجاد تعامل سازنده و تشریک مساعی فی ما بین کارگران و کارفرمایان به عنوان دو محور قدرتمند تولید، ساماندهی نمایندگان کارگران و کارفرمایان و ارائه آموزش های لازم در راستای ایجاد وحدت رویه و ارتقا کیفیت آرا صادره در مراجع می تواند تاثیر بسزایی در کاهش تنش ها و تلطیف فضای کسب و کار ایفا کند.

وی اعضای مراجع حل اختلاف را از دلسوز ترین افراد یک واحد تولیدی ارزیابی کرد وافزود: مراقب تولید باشید، ایام سختی در پیش رو داریم که باید با کمک وهمراهی وتلاش ونظارت مظاعف شما نمایندگان کارگران در جهت افزایش تولید وبهره وری بتوانیم از این دوران سخت تحریم گذر کنیم.

در پایان مسعود بابایی ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات جمع حاضر عنوان کرد: امیدوارم همه ما در سایه وجدان، تعهد و اخلاق به انجام وظایف خود بپردازیم و بتوانیم نقش مؤثری در بهبود وضعیت جامعه کار و تلاش استان ایفاکنیم.

در این جلسه حجت اله آقاجانی مدیر روابط کار به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه روابط کار این اداره کل پرداخت و بر حساسیت ویژه نسبت به احتساب دقیق ساعات حضور نمایندگان کارگر و کارفرما در جلسات مراجع حل اختلاف، بررسی دقیق دادخواست ها و کامل بودن تعداد اعضا هیات‌‍های تشخیص و حل اختلاف در هنگام بررسی پرونده و صدور آرا، همچنین داشتن استدلال و استناد قانونی آرا صادره مراجع حل اختلاف تاکید کرد.

در این جلسه آیت اله اسدی رئیس ومحمد امانی دبیر هیات مدیره کانون شوراهای استان نیز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

در این جلسه که در سالن اجتماعات تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین برگزارشد  علیرضابندعلی رئیس روابط کار، و جمعی از اعضا هیئت های مراجع حل اختلاف نیز حضورداشتند.