به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ ابوالفضل یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در پی سفر جناب آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین و بازدید ایشان از مجموعه بوستان فدک و دهکده طبیعت و قول مساعد ایشان این دو طرح در لایحه بودجه سال ۹۸ دارای ردیف بودجه شدند.

وی ادامه داد: این مهم با پیگیری های مدیریت عالی استان و حمایت های بی دریغ مدیر توانمند بومی و قزوینی الاصل جناب آقای دکتر حاجی محمدی مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه و تأکید شخص جناب آقای دکتر نوبخت تحقق یافت و در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور پایدارشد.

یاری با بیان اینکه بوستان فدک شهر قزوین با مساحت ۱۵۰۰ هکتار یکی از بزرگترین پارک های جنگلی و تفرجگاهی کشور است اظهار داشت:  بوستان فدک، مجموعه بی نظیر دهکده طبیعت را با مساحتی بالغ بر ۳۰ هکتار در خود جای داده است.

وی تصریح کرد: این مجموعه ۳۰هکتاری یکی از مراکز مهم آموزشی، تحقیقاتی و گردشگری در حوزه حیات وحش کشور است و با برنامه ریزی های انجام شده در آینده نزدیک یکی از قطب های گردشگری منطقه خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین خاطر نشان کرد: در پی سفر دکتر نوبخت به استان قزوین؛ بالغ بر ۲۰۰۰میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل طرح های مهم و اولویت دار استان در اوایل هفته آینده به استان قزوین تخصیص می یابد.