به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رییس کل دادگستری استان قزوین در مراسم گرامی داشت روز دانشجو که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بویین زهرا برگزار شد، گفت: 16آذر نماد عدالت خواهی، استکبارستیزی و نقطه عطفی در فضای دانشگاهی کشور علیه استبداد است.

دادگستری1 (2)

وی ادامه داد: این روز آغازگر جریانی است که در آن دانشجویان میهن با اقتدار، عزت و پایمردی در مقابل زورگویی های سلطه خواهان ایستادگی کردند و در این میان از جان خویش نیز گذشتند.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: در شانزده آذر ۱۳۳۲ یعنی چهار ماه پس از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد، قرار بود نیکسون به کشورمان سفر و در دانشگاه تهران، مدرک دکتری افتخاری حقوق دریافت کند که دانشجویان هوشیار در دانشکده فنی دانشگاه تهران دست به تجمع اعتراض آمیز زدند که با حمله عوامل امنیتی رژیم طاغوت، سه نفر از آنان به شهادت رسیدند و شمار زیادی هم مجروح شدند و معنای سفر نیکسون به ایران این بود که از آن تاریخ، ایران تحت حمایت و مدیریت سیاسی ایالات متحده آمریکا قرار می‌گرفت.

این مقام قضایی استان با تشریح اینکه امروز دانشجویان به عنوان یکی از عناصر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی هستند، بیان داشت: دانشجویان باید همواره مقابل استکبار جهانی و سردمداران آن به پا خیزند و در راستای عمل به رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری گام‌های بلندی بردارند و امروز باید نگاه ویژه‌ای به دانشگاه و دانشگاهیان داشته باشیم که به فرموده امام راحل دانشگاه می‌تواند هم مرکز سعادت و هم مرکز شقاوت جامعه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در ادامه با بیان اینکه دین اسلام برای یادگیری علم هیچ محدویتی برای ما قرار نداده است، تصریح کرد: در جهان بینی اسلامی علم مقام والایی دارد و علم و دانش افضل فضائل و اکمل کمالات و اشرف صفات انسان دانسته شده است که رسیدن به سعادت ابدی و نائل شدن به قرب الهی بدون علم ودانش میسر نیست و از نگاه اسلام بهترین وسیله برای رسیدن به جوار رب العالمین و قدم نهادن به بهشت برین، علم و دانش است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز دشمنان این نظام از روش های گوناگون تلاش دارند به قشر جوان و دانشجوی کشور آسیب وارد کنند و در این مسیر از هیچ نوع ابزاری دریغ نمی کنند بنابراین دانشجویان و نسل جوان امروز باید این هجمه ها را بشناسند و در راستای خنثی سازی آنها عمل کنند.

رییس کل دادگستری قزوین در ادامه عنوان کرد: دانشجویان باید در مسیر ارتقاء سطح علمی جامعه گام بردارند، چراکه توسعه اقتصادی را ‌می‌توان با تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت ایجاد کرد و ما بر این باوریم که افزایش سطح علمی جامعه بهترین راه مقابله با دشمنان است زیرا ما اگر به خودباوری در حوزه های مختلف دست یابیم بدون شک با بهره گیری از ظرفیت های داخلی، نسل جوان و دانشجوی خود می توانیم بسیاری از توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

رییس شورای مسئولان قضایی استان با اشاره به اینکه چشم انداز دانشگاه ها باید ساختن جامعه انسانی مبتنی بر ارزش ها باشد، افزود: باتوجه به گستردگی پهنه جامعه دانشگاهی و دانشجویی کشور، این قشر می توانند به عنوان بدنه موثر در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند و نباید دانشجویان از نقش های اجتماعی خود به عنوان کسانی که جایگاه ویژه ای در میان اقشار مختلف جامعه دارند غافل شوند.

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: باتوجه به گستردگی پهنه جامعه دانشگاهی و دانشجویی کشور، این قشر می توانند به عنوان بدنه موثر در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری ایفا کنند و نباید دانشجویان از نقش های اجتماعی خود به عنوان کسانی که جایگاه ویژه ای در میان اقشار مختلف جامعه دارند غافل شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان بیان داشت: ما نمی گوییم دانشجویان نباید به مسائل سیاسی توجه کنند بلکه بر این باوریم قشر دانشجو نقش تاثیرگذاری در مسائل سیاسی کشور دارد اما نباید این نگاه های حزبی و سیاسی دانشجویان را از هدف اصلی خود که ارتقای دانش و سطح علمی کشور است منحرف کند و در کنار فعالیت های سیاسی و اجتماعی باید هدف اصلی خود را علم اندوزی قرار دهند تا ما بتوانیم جهت اعتلای جمهوری اسلامی به قله های رفیع دانش دست یابیم.

در این مراسم جلالی معاون قضایی رییس کل دادگستری استان، امام جمعه شهرستان بویین زهرا، دادستان عمومی و انقلاب بویین زهرا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بویین زهرا نیز حضور داشتند که در پایان از چند دانشجوی برتر رشته حقوق این دانشگاه تقدیر شد.

دادگستری1 (3)