به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ دکتر حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در همایش بزرگ نکوداشت اعضا بشردوست جمعیت هلال احمر با عنوان ماه و ما اظهارکرد: داوطلبان و امدادگران سرمایه های بزرگ اجتماعی و در ارائه خدمات انسان دوستانه سرآمد هستند.

دکتر آصفی با اشاره به نهضت داوطلبی در هلال احمر بیان کرد: هنر جمعیت هلال احمر این است که زیر چتر مفاهیم متعالی انسانی ما را دورهم جمع کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت کار داوطلبان بیان کرد: داوطلبان بیش از خود به دیگران فکر می کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اهداف جمعیت هلال احمر اذعان کرد: جمعیت هلال احمر در فکر تحقق اهداف انسانی خود است.

وی ادامه داد: داوطلبی در جمعیت هلال احمر یک کلمه عام است و داوطلبان باید طبق آئین نامه خدمات ارائه دهند.

دکتر آصفی با تاکید بر لزوم نگاه کاملا علمی و کارشناسانه به این مقوله گفت: راه اندازی و تداوم این نهضت می تواند موجب تسکین آلام دردمندان شود.

وی ابرازکرد: نگاه انسان دوستانه در جامعه امروز یک نگاه بسیار ارزشمندی است که باید این فرهنگ را نشر و انسانیت و دوست داشتن یکدیگر را رواج دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به موفقیت جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد: این موفقیت با کمک داوطلبان محقق شده و نباید نقش آنها را در این زمینه انکارکرد.

وی گریزی هم به حضور موثر نیروهای جمعیت هلال احمر استان قزوین در زلزله کرمانشاه زد و گفت: حضور در زلزله کرمانشاه کمک کننده بود و این افراد اشتیاق زیادی برای خدمت به هم نوعان خود دارند.

دکتر آصفی بیان کرد: داوطلبان هلال احمر پله های انسانی و عاطفی را طی می کنند و فقط به دیگران فکر کرده و به هم نوعان خدمت می کنند و برای تحقق اهداف بلند خود با جذب عضویت بیشتر می خواهند اثر بخشی بیشتر شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین یادآورشد: اگر نگاه درستی به داوطلب داشته باشیم می‌توانیم خدمات بشر دوستانه زیادی انجام دهیم و نگاه تخصصی و هدایت درست می تواند ضمن حفظ کرامت انسانها در خدمت رسانی به همه انسانهای نیازمند موثر باشد.

دکتر آصفی در پایان اظهارداشت: ترجیح دیگران به خود یک روح بلند می خواهد.