به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین با ارائه گزارشی از میزان صادرات استان در نه ماهه سال جاری بیان داشت: در 9 ماهه سال 97، میزان صادرات غیرنفتی از گمرک استان، برابر 514 میلیون دلار و با وزن 434.8 هزار تن می‌باشد که گویای رشد 25.9 درصدی در ارزش صادرات و رشد 26.6 درصدی وزن محصولات صادراتی در 9 ماهه سال جاری می‌باشد.

حبیبی با اشاره به گزارش ارسالی به معاونت امور اقتصادی وزارت کشور تصریح کرد: در سال "حمایت از کالای ایرانی" یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید حمایت از واحدهای تولیدی، رونق اقتصادی و افزایش اشتغال و تولید است.

وی افزود: در این میان روند صادرات غیرنفتی می تواند گویای تأثیر سیاستگذاری های اقتصادی دولت مردان باشد،.

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: همچنین بنابر اعلام دبیرخانه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در 8 ماهه سال جاری، ارزش کالاهای صادراتی استان از سایر گمرکات کشور 42 میلیون دلار بوده که در مجموع کل صادرات استان 556 میلیون دلار می‌باشد.

حبیبی افزود: ارزش کل واردات استان در 9 ماهه سال جاری برابر 507.8 میلیون دلار و با وزن 94.4 هزار تن می‌باشد.

وی تصریح کرد: در سال جاری 203 واحد صادرکننده در استان شناسایی گردیده است که عمده صادرات آنها نیز به کشورهای عراق و افغانستان می‌باشد.

این مقام مسئول در پایان گفت: 10 قلم کالاهای عمده صادرات استان در 8 ماهه سال جاری شامل موارد ذیل می باشد که  با ارزشی معادل 219.8 میلیون دلار، 44.3 % صادرات کل محصولات استان از گمرکات کشور را شامل می شوند.