به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در جلسه بررسی آسیب های اجتماعی ناحیه شهری مهرگان که سالن جلسات شهرداری محمدیه برگزار شد گفت: با تشکیل کمیته ویژه پیگیری مشکلات ناحیه شهری مهرگان با تقویت برنامه های فرهنگی، مذهبی و تامین خدمات زیربنایی باید مشکلات مردم را حل کنیم.

حجت الاسلام قدرتی اظهارداشت: در این جلسه به جای دادن گزارش عملکرد باید ببینیم چه باید کرد تا آسیب ها کمتر شود.

وی افزود: به جای آمار دادن باید کار کنیم و امور عقب مانده را جبران کنیم زیرا مردم از ما انتظار خدمت صادقانه و همه جانبه دارند.

مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: این مشکلاتی که در جلسه بیان شد نشان می دهد باید کارها تقسیم بندی شود و یک کمیته و شورای بررسی مشکلات محمدیه و مهرگان تشکیل شود تا بتوانیم به سرعت وظیفه دستگاه ها را مشخص کرده و انتظارات از آنها را مطرح کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآورشد: بیش از ۴۰ مورد مشکلات ناحیه شهری مهرگان مطرح شده و ما وظیفه داریم ضمن شناسایی آسیب ها برای حل آنها راهکار ارائه دهیم.

وی در خصوص اهمیت ساخت مساجد در این نواحی اظهارداشت: ساخت ۸ باب مسجد در مهرگان پیش بینی شده که با توجه به وسعت منطقه بسیار کم است و حداقل ۲۵ مسجد نیاز داریم تا به عنوان کانون فعالیت های فرهنگی و مذهبی مورد استفاده قرار گیرد.

حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: نقشه راه در این منطقه باید اصلاح شود و با پیش بینی یک مجتمع ورزشی و نیز  مجتمع تبلیغی و فرهنگی به نیازهای مردم توجه شود.

وی گفت: آنچه دادگستری باید انجام دهد به ما اعلام کنید تا وارد کار شویم زیرا امروز با بروز مشکلات اجتماعی همه باید احساس تکلیف کرده و وارد میدان شویم.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: باید شورای شهر پیگیر مصوبات جلسه امروز باشد و با جدیت و جلب مشارکت دستگاه ها و مردم برای حل مسائل اقدام کند تا فرصت را از دست ندهیم.

وی گفت: تشکیل صندوق حمایت مالی ازافراد نیازمند با مشارکت خیرین، کمیته مشاوره برای راهنمایی افراد در معرض آسیب، تقویت مسائل امنیتی، نصب دوربین های پایش و رصد در دستور کار قرار گیرد.

این مقام قضایی اضافه کرد: مهرگان ۲۵ مسجد لازم دارد تا پایگاه فرهنگی برای آموزش باشد، زیرا ما هم قبول داریم که نسل جوان به نشاط سالم نیاز دارد و با توسعه مجموعه های ورزشی، ساخت استخر برای بانوان و آقایان، احداث سینما و پارک لازم است تا آسیب ها کمتر شود.

وی اظهارداشت: برخورد با مواد مخدر و مفاسد اخلاقی باید با جدیت  پیگیری شود و درکنار آن تکمیل خدمات زیربنایی ازجمله تفکیک کنتورهای گاز ضروری است تا مشکلات کمتر شود.

رئیس کل دادگستری قزوین بیان کرد: اگر شرکت گاز برای تفکیک کنتورهای مسکونی به سرعت اقدام نکند دادستانی وارد موضوع می شود زیرا قرار نیست هزینه کوتاهی دستگاه ها را مردم پرداخت کنند.

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به برگزاری کنسرت هم گفت: مشکلات هست اما نباید سیاه نمایی کنیم، در برگزاری کنسرت ها دقت شود زیرا ما با خود کنسرت اگر در چارچوب باشد مشکلی نداریم بلکه از آنچه در داخل کنسرت ها می گذرد ناراحتیم و باید مراقبت کنیم تا خلاف شرعی صورت نگیرد.

وی گفت: جوانان ما درک و فهم بالایی دارند و اهل دین و مذهب هستند به طوری که در اعتکاف چند برابر کنسرت ها شرکت می کنند اما شاید با آنها صحبت نکرده ایم و با نیازهایشان بیگانه ایم لذا باید مراقب باشیم گناهی صورت نگیرد و با جوانان و نوجوانان رفیق شویم تا حرفشان را متوجه شویم.

حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: برای راه اندازی مرکز مشاوره و کنترل ورودی و خروجی شهر و ایجاد مرکز ترک اعتیاد هم آمادگی داریم.

وی در پایان اظهارداشت: بیان هنرمندانه مشکلات توسط رسانه ها به ویژه صدا و سیما مورد توجه قرار گیرد و با ایجاد امید و اعتماد به نفس به گونه ای رفتار نکنیم که مشکلات را بزرگ نمایی کرده و مردم را به آینده نا امید کنیم.