به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ اصغر بهنام زاده سرپرست شهرداری منطقه یک قزوین با اعلام این خبر گفت: احداث پارک درون محله ای در راستای افزایش فضای سبز و توسعه سرانه فضای سبز، ارتقای سطح سیما و منظر محلات، نشاط و شادابی ساکنان انجام شد و با اتمام عملیات عمرانی و اجرایی شاهد افتتاح آن در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هزینه احداث این بوستان محلی 2 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده که از اعتبارات داخلی شهرداری منطقه یک قزوین تامین شده است، افزود: برای احداث این پارک 1200متر جدول گذاری، 900 متر مربع کفپوش بتنی و 350 متر مکعب خاک برداری انجام شده است.

مدیر شهرداری منطقه یک قزوین مساحت این بوستان محلی را 1هزار متر مربع اعلام کرد و گفت: این پارک در مدت دوماه احداث شده و در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به بهره برداری خواهد رسید.

بهنام زاده همچنین از آغاز احداث بوستان سردار در محله آخوند با هدف توسعه فضای سبز در محلات کمتر برخوردار خبرداد و گفت: در راستای توسعه فضای سبز شهری در محلات مختلف شهرداری منطقه یک قزوین و ارتقا کیفیت محیط زیست شهری نسبت به اجرای این پروژه اقدام کرده ایم.

وی با بیان اینکه این پروژه در مرحله خاک برداری و جدول گذاری است، خاطر نشان کرد: جدول گذاری و خاک برداری در برنامه کاری این بخش از پروژه بوده که درحال انجام است.

بهنام زاده افزود: بوستان سردار در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با اعتبار 5 میلیارد ریال در حال احداث است.

وی تصریح کرد: با افتتاح و بهره برداری از این بوستان، خدمات رسانی به زائران و مجاورین امامزاده سلطان سید محمد (ع) بیش از پیش و با کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.

سرپرست شهرداری منطقه یک قزوین با بیان اینکه این بوستان در ضلع جنوبی بلوار شهید انصاری و در مجاورت بارگاه امامزاده سلطان سید محمد (ع) قراردارد، گفت: با احداث این بوستان مجاورین و ساکنین محله آخوند به یکی از خواسته های بزرگ خود از مدیریت شهری خواهند رسید.

بهنام زاده زمین بازی کودکان، مجموعه لوازم ورزشی را از جمله امکانات این بوستان دانست و افزود: پیش بینی می شود این بوستان در هفته شوراها به بهره داری برسد.