به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ با پیگیری های اداره منابع آب شهرستان آبیک و با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی بیش از 5هزار متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه های کهوانک، تازه آباد، صمغ آباد، بهجت آباد و آتانک در استان قزوین رفع تصرف شد. 

ملکی معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین ضمن تقدیر از تلاش همکاران جهت اجرای قانون عنوان کرد: شرکت آب منطقه ای قزوین تاکنون کلیه تصرفات صورت گرفته در گذشته را به صورت رودخانه به رودخانه شناسایی کرده و اخطارهای لازم به مالکین نیز در این خصوص ابلاغ و برای آن دسته از مالکین که توجهی به اخطار ها نکرده‌اند در محاکم قضایی پرونده تشکیل شده که احکام مربوطه بتدریج در حال صدور می‌باشند.

وی در ادامه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با پدیده زمین خواری و  به منظور حفاظت و صیانت از بستر و حریم رودخانه ها به عنوان ثروت ملی (انفال) اظهار داشت: با اعمال تبصره های 3 و 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تأسیسات آب کشور، پس از اخذ احکام قضایی و با همکاری نیروهای انتظامی منطقه بیش از 5هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ها در شهرستان آبیک رفع تصرف شد.

این مقام مسئول افزود: با طرح شکایت در مراجع قضایی و پیگیری های به عمل آمده طی این اقدام کلیه مستحدثات و اعیانی های واقع در بستر و حریم رودخانه های کهوانک، تازه آباد، صمغ آباد، بهجت آباد و آتانک شهرستان آبیک که به صورت دیوار چینی، فنس کشی، غرس نهال، خاکریزی و انسداد مسیر جریان و... انجام شده بود، شناسایی و پس از طی روال قانونی و اخذ احکام قضایی بازگشایی شد.